Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zbycie lokali w centrum

2008-01-18

Zbycie lokali w centrum

Rynek mieszkaniowy w Krakowie czeka w tym roku niemała rewolucja. Miasto zamierza zbyć kilkadziesiąt mieszkań w ścisłym centrum i na Kazimierzu.

Rynek mieszkaniowy w Krakowie czeka w tym roku niemała rewolucja. Miasto zamierza zbyć kilkadziesiąt mieszkań w ścisłym centrum i na Kazimierzu – podaje „Gazeta Wyborcza”.

W 2006 r. rada miasta przegłosowała uchwałę, w myśl której lokale w najbardziej atrakcyjnych częściach miasta – zamiast trafiać w ręce lokatorów z tzw. list mieszkaniowych – mają być zamieniane na mieszkania o mniej atrakcyjnych adresach lub wystawiane na licytację. Jak dowiedziała się Gazeta, na liście mieszkań do sprzedaży jako pierwsze znajdą się następujące lokalizacje: ul. Świętego Tomasza, Trynitarska, Pawia, Zyblikiewicza, Meiselsa, Spokojna, Syrokomli i Czarneckiego. Największe mieszkanie znajduje się przy ul. Zyblikiewicza i ma 82 metry, najmniejsze przy ul. Spokojnej – niewiele ponad 14 metrów. Ich ceny wyniosą średnio od 5 do 12 tys. zł za metr. Najwięcej – 745 tys. zł – trzeba będzie wyłożyć za 62-metrowy lokal przy ul. Świętego Tomasza.

Mieszkanie będzie można nabyć od gminy na drodze zamiany. - Interesują nas przede wszystkim lokale poza centrum miasta o powierzchni od 15 do 40 metrów kwadratowych – podkreśla w rozmowie z dziennikiem Natasza Kucharska, zastępczyni dyrektora wydziału mieszkalnictwa UMK. O tym, która z ofert wygra, ma zadecydować zaproponowana cena i liczba mieszkań. W sumie w specjalnej strefie miasto posiada ponad 2400 mieszkań. Co roku udaje się odzyskać ok. 80-90 z nich.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Kraków, 17.01.2008 | 2008-01-18

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości do kupieniagaraże na sprzedażhale i magazyny do kupieniamieszkania na sprzedaż powiat Świdnickimieszkania na sprzedaż powiat Działdowskilokale użytkowe na wynajem gmina Radomyśl Wielkimieszkania na sprzedaż gmina Regnówdomy na sprzedaż w Gołębiumieszkania na sprzedaż w Dawidachmieszkania na sprzedaż w Marianowie

Deweloperzy

);