Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zarządcy nieruchomości i pośrednicy zwolnieni z egzaminu

2007-07-06

Zarządcy nieruchomości i pośrednicy zwolnieni z egzaminu

Kandydaci na pośredników i zarządców nieruchomości najpewniej nie będą musieli zdawać państwowego egzaminu, który dla wielu jest barierą nie do przeskoczenia, bo wiele wskazuje na to, że Sejm zniesie obowiązek zdawania państwowego egzaminu.


Kandydaci na pośredników i zarządców nieruchomości najpewniej nie będą musieli zdawać państwowego egzaminu, który dla wielu jest barierą nie do przeskoczenia, bo - jak czytamy w "Gazecie Wyborczej" - wiele wskazuje na to, że Sejm zniesie obowiązek zdawania państwowego egzaminu. Stosowną poprawkę do projektu nowelizacji ustawy o gospodarce nieruchomościami zaproponowała sejmowa komisja infrastruktury. Nie oznacza to likwidacji licencji, bez których nie można legalnie świadczyć usług pośrednictwa i zarządzania nieruchomościami. Licencje mają być nadal przyznawane tym, którzy wykażą się wyższym wykształceniem oraz ukończeniem studiów podyplomowych (o ile ktoś nie ukończył uczelni kształcącej tego typu specjalistów). Trzeba też będzie odbyć praktyki zawodowe.

Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości nie podoba się zniesienie egzaminu państwowego - według niej brak weryfikacji wiedzy osób wykonujących te zawody zdeprecjonuje licencje. Z drugiej strony - twierdzi Gazeta - egzamin państwowy jest poważną przeszkodą w dostępie do zawodów m.in. dlatego, że podraża koszt uzyskania licencji.

Źródło: "Gazeta Wyborcza", 04.07.2007 | 2007-07-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęciadomy poszukiwane do wynajęciakamienice na zamianęlokale użytkowe na wynajem powiat Kolskilokale użytkowe na wynajem powiat Tatrzańskidomy na wynajem gmina Solec-Zdrójlokale użytkowe na sprzedaż gmina Puckmieszkania na sprzedaż w Borowejdomy na sprzedaż w Strugachdomy na sprzedaż w Kątach

Deweloperzy

);