Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zarobili miliony, więc odchodzą z Wrocławia

2007-04-11

Zarobili miliony, więc odchodzą z Wrocławia

Krótko po wejściu Polski do Unii Europejskiej, głównie w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu aż zaroiło się od inwestorów z Europy Zachodniej, zwłaszcza z Hiszpanii, Irlandii i Niemiec. Na potęgę zaczęli kupować nieruchomości i mieszkania. Irlandzki fundusz inwestycyjny był jednym z takich inwestorów.

Jak czytamy w "Gazecie Wyborcze", krótko po wejściu Polski do Unii Europejskiej, głównie w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu aż zaroiło się od inwestorów z Europy Zachodniej, zwłaszcza z Hiszpanii, Irlandii i Niemiec. Na potęgę zaczęli kupować nieruchomości i mieszkania. Wiedzieli, że polski rynek po wejściu do UE zachowa się podobnie jak wcześniej irlandzki czy hiszpański: ceny będą mocno galopować w górę. Irlandzki fundusz inwestycyjny był jednym z takich inwestorów. Mieszkania kupował wówczas za mniej niż 2,5 tys. zł za metr kw., teraz dostanie za nie prawie trzykrotnie więcej. Ponad dwieście mieszkań lada dzień fundusz wystawi na sprzedaż we Wrocławiu. Zarobi w sumie ok. 30 mln zł. Takiego zysku osiągniętego w Polsce trudno byłoby szukać nawet na giełdzie, która jest przecież dużo mniej przewidywalna.

Fundusz zarobił ogromne pieniądze - czyatmy dalej - ale wie, że ceny nie będą już tak mocno szły w górę, więc postanowił sprzedać mieszkania i szukać innych rynków. Irlandczycy najpewniej zainwestują w mieszkania w Poznaniu, Łodzi czy Katowicach, albo - jak sami przyznają - przeniosą się na rynki nowych krajów Unii, głównie Rumunii. Irlandzka firma jest jednym z wielu funduszy inwestycyjnych, które po wejściu Polski do Unii Europejskiej zainwestowały w naszym kraju. We Wrocławiu w celach inwestycyjnych kupiono co czwarte albo nawet co trzecie wybudowane mieszkanie. Teraz więc coraz częściej będą się pojawiać informacje o takich spektakularnych sprzedażach. Jeżeli śladem Irlandczyków pójdą inne spekulacyjne fundusze, ceny mieszkań powinny się ustabilizować. Ale zdaniem specjalistów nie spadną. Porównując Polskę do bardzo podobnie rozwijającej się Hiszpanii lat 90., widać, że wzrost może trwać jeszcze kilkanaście lat - twierdzi "Gazeta Wyborcza".

Źródło: "Gazeta Wyborcza" 09.04.2007 | 2007-04-11

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na zamianękamienice na sprzedażinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciadomy na sprzedaż powiat Żnińskimieszkania na sprzedaż powiat Sierpeckimieszkania na sprzedaż gmina Mała Wieśdomy na sprzedaż gmina Zębowicemieszkania na sprzedaż w Huciskumieszkania na sprzedaż w Kamienniku Wielkimmieszkania na sprzedaż w Grzebowilku

Deweloperzy

);