Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zakończyła się jesienna edycja programów mieszkaniowych

Magdalena Hojniak | 2018-10-24

Zakończyła się jesienna edycja programów mieszkaniowych

BGK podsumowało prowadzony do końca września nabór wniosków w 2 programach mieszkaniowych.

Zakończył się nabór wniosków w realizowanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego programach mieszkaniowych. Łącznie do użytkowania może zostać oddanych nawet 3050 lokali. W ramach programu Społecznego Budownictwa Czynszowego zaplanowano 1240 mieszkań czynszowych oraz 1810 mieszkań socjalnych i komunalnych. Nabór wniosków o wsparcie budownictwa zakończył się we wrześniu. Jak podało BGK w większości zgłoszenia o preferencyjne kredyty pochodziły z TBS-ów, a wynikająca z nich kwota ukształtowała się wokół sumy przewyższającej 168 mln zł. Środki te zostaną przekazane na realizację mieszkań czynszowych. 


Z Programu Społecznego Budownictwa Czynszowego w jesiennej edycji rozdysponowanych ma być łącznie ponad 310 mln zł. Wiceprezes zarządu BGK Włodzimierz Kocon podkreślił, że działania podejmowane w ramach przedsięwzięcia obejmują nie tylko lokale na wynajem, ale również inwestycje spółdzielcze lokatorskie.

Program jest skierowany do TBS-ów, spółdzielni mieszkaniowych, a także spółek gminnych. Przydzielane środki można wykorzystywać zarówno na budowę nowych obiektów mieszkaniowych, jak i adaptację już istniejących budynków, które dotychczas były wykorzystywane na inne cele. Kredyt jest oprocentowany wyłącznie stawką WIBOR 3M z pominięciem marży banku, co sprawia, że jest to najkorzystniejsze na rynku wsparcie o tak długim możliwym okresie spłaty.  

Źródło: KRN.pl | 2018-10-24

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na zamianęinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciadziałki do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat Szczecineckilokale użytkowe na wynajem powiat Grodziskilokale użytkowe na wynajem gmina Aleksandrów Kujawskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Przedbórzmieszkania na wynajem w Brzezinachdomy na sprzedaż w Nowotańcudomy na wynajem w Kobylin-Pogorzałkach

Deweloperzy

);