Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zakończyła się jesienna edycja programów mieszkaniowych

Magdalena Hojniak | 2018-10-24

Zakończyła się jesienna edycja programów mieszkaniowych

BGK podsumowało prowadzony do końca września nabór wniosków w 2 programach mieszkaniowych.

Zakończył się nabór wniosków w realizowanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego programach mieszkaniowych. Łącznie do użytkowania może zostać oddanych nawet 3050 lokali. W ramach programu Społecznego Budownictwa Czynszowego zaplanowano 1240 mieszkań czynszowych oraz 1810 mieszkań socjalnych i komunalnych. Nabór wniosków o wsparcie budownictwa zakończył się we wrześniu. Jak podało BGK w większości zgłoszenia o preferencyjne kredyty pochodziły z TBS-ów, a wynikająca z nich kwota ukształtowała się wokół sumy przewyższającej 168 mln zł. Środki te zostaną przekazane na realizację mieszkań czynszowych. 


Z Programu Społecznego Budownictwa Czynszowego w jesiennej edycji rozdysponowanych ma być łącznie ponad 310 mln zł. Wiceprezes zarządu BGK Włodzimierz Kocon podkreślił, że działania podejmowane w ramach przedsięwzięcia obejmują nie tylko lokale na wynajem, ale również inwestycje spółdzielcze lokatorskie.

Program jest skierowany do TBS-ów, spółdzielni mieszkaniowych, a także spółek gminnych. Przydzielane środki można wykorzystywać zarówno na budowę nowych obiektów mieszkaniowych, jak i adaptację już istniejących budynków, które dotychczas były wykorzystywane na inne cele. Kredyt jest oprocentowany wyłącznie stawką WIBOR 3M z pominięciem marży banku, co sprawia, że jest to najkorzystniejsze na rynku wsparcie o tak długim możliwym okresie spłaty.  

Źródło: KRN.pl | 2018-10-24

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajeminne nieruchomości na zamianędomy na zamianęmieszkania na sprzedaż powiat Poznańskimieszkania na wynajem powiat Kłodzkilokale użytkowe na wynajem gmina Kolskomieszkania na sprzedaż gmina Radymnomieszkania na sprzedaż w Kożanówcemieszkania na wynajem w Chorzeminiedomy na wynajem w Janowie

Deweloperzy

);