Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Za dwa lata ceny mieszkań przyspieszą

2007-11-08

Za dwa lata ceny mieszkań przyspieszą

W ostatnim półroczu cena metra nowego mieszkania spadła o kilkaset złotych w Krakowie, Trójmieście czy we Wrocławiu. Nawet jeśli w którymś z miast ceny rosły, to i tak dużo wolniej niż w 2006 r.

W ostatnim półroczu cena metra nowego mieszkania spadła o kilkaset złotych w Krakowie, Trójmieście czy we Wrocławiu. Nawet jeśli w którymś z miast ceny rosły, to i tak dużo wolniej niż w 2006 r. – pisze „Rzeczpospolita”.

Jak czytamy dalej, podaż mieszkań w latach 2008 – 2009 będzie przewyższać popyt. Z tego powodu w ciągu dwóch lat można się spodziewać uspokojenia cen. Po 2009 roku ceny mieszkań znowu zaczną rosnąć nawet o kilkanaście procent rocznie. Zdolności kredytowe coraz większej grupy klientów dogonią ceny. Zwiększy się sprzedaż, co wpłynie na podwyżki.

W krótszym czasie wiele zależeć będzie od tego, jak zachowają się inwestorzy. Jeśli szybko zaczną wyprzedawać kupione ostatnio mieszkania, ceny na rynku wtórnym spadną – prognozują analitycy. Dysproporcja między rynkiem wtórnym a pierwotnym nie utrzyma się długo. Zatem w wielu miejscach spadać będą także ceny nowych mieszkań.

Według gazety ponownego uspokojenia cen nowych mieszkań możemy się spodziewać dopiero w latach 2012 – 2014 wraz z końcem wyżu demograficznego. Nie musi to jednak oznaczać spadku popytu. Wraz ze wzrostem zamożności Polaków, klienci będą przenosić się do nowszych i większych lokali. Dzięki temu zainteresowanie rynkiem pierwotnym może się ustabilizować na poziomie 200 tys. lokali rocznie (licząc wraz z budownictwem indywidualnym) – dodaje „Rzeczpospolita”.

Źródło: „Rzeczpospolita” 07.11.2007 | 2007-11-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupieniagaraże na wynajemlokale użytkowe do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Grodziskidomy na wynajem powiat Kępińskilokale użytkowe na wynajem gmina Białogardmieszkania na wynajem gmina M. Rzeszówdomy na wynajem w Charytanachdomy na sprzedaż w Nowej Wsimieszkania na wynajem w Turowie

Deweloperzy

);