Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wyremontowana kamienica przy ul. Wielkiej na sprzedaż

2008-04-18

Wyremontowana kamienica przy ul. Wielkiej na sprzedaż

Remont spalonej w czerwcu 2005 r. kamienicy przy ul. Wielkiej 11 ma potrwać do końca maja. W wyniku modernizacji powstanie dziewięć mieszkań.

Remont spalonej w czerwcu 2005 r. kamienicy przy ul. Wielkiej 11 ma potrwać do końca maja. W wyniku modernizacji powstanie dziewięć mieszkań.

Trzy z nich zlokalizowane na ostatnim piętrze będą ponad stumetrowe i dwupoziomowe. W parterowej części znajdować się mają dwa lokale użytkowe. Jak informuje „Głos Wielkopolski”, wszystkie mieszkania zostaną prawdopodobnie wystawione na sprzedaż. Miastu nie opłaca się bowiem wynajmować lokali. Ich odbudowa (wraz z modernizacją całej kamienicy) kosztowała ponad 4 mln zł, a cena metra kwadratowego waha się od 5 do 9 zł. Tyle wynosi stawka czynszu w budynku komunalnym w Poznaniu.

Dziennik przypomina, że kamienica została doszczętnie spalona. Urzędnicy z Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych chcieli, by dom został rozebrany i zbudowany od nowa. Jednak sprzeciwił się temu miejski konserwator zabytków (budynek znajduje się w ścisłej ochronie konserwatorskiej). Dlatego rozpoczęto projektowanie odbudowy nieruchomości, które trwało miesiącami. Do tego pierwszy przetarg na wykonawcę prac trzeba było unieważnić z powodu braku ofert.

Źródło: „Głos Wielkopolski” 15.04.2008 | 2008-04-18

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na wynajemgaraże na sprzedażhale i magazyny na wynajemmieszkania na wynajem powiat M. Katowicemieszkania na sprzedaż powiat Tomaszowskilokale użytkowe na wynajem gmina M. Przemyśllokale użytkowe na wynajem gmina Pacynadomy na wynajem w Lipkowiemieszkania na wynajem w Sowachmieszkania na wynajem w Ostrożanach

Deweloperzy