Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wyniki spółek za I kwartał

2010-05-18

Wyniki spółek za I kwartał

W przypadku banków, które mają kluczowe znaczenie dla obrazu warszawskiego parkietu, doszło do wyraźnej poprawy zysków w porównaniu z I kwartałem 2009 r.

W przypadku banków, które mają kluczowe znaczenie dla obrazu warszawskiego parkietu, doszło do wyraźnej poprawy zysków w porównaniu z I kwartałem 2009 r. (efekt niskiej bazy porównawczej), ale największe instytucje nie zdołały znacząco przebić prognoz analityków.
 
Jak podaje „Home Broker Daily”, dotyczy to również PKO BP, który jako ostatni z dużych banków podał rezultaty. Zysk netto okazał się o nieco ponad 4 proc. wyższy od spodziewanego. Rozczarowujące wyniki finansowe za I kwartał przedstawiło GTC. Wykazało jedynie 6,2 mln euro zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec spodziewanego przez analityków 9,8 mln euro. Słabiej od prognoz wypadły również przychody oraz zysk operacyjny. Spółka wskazuje przy tym na znaczący wzrost przychodów z wynajmu powierzchni dzięki nowym inwestycjom oddanym do użytkowania. Natomiast obniżyły się przychody ze sprzedaży mieszkań. Wyniosły 6,5 mln euro wobec blisko 24 mln euro rok wcześniej. GTC planuje ograniczania aktywności w segmencie mieszkaniowym, a koncentrację na powierzchniach komercyjnych.
 
Jak czytamy dalej, symboliczny spadek inflacji bazowej poniżej zera w Hiszpanii, do jakiego doszło po raz pierwszy w historii w kwietniu, wzmacnia obawy przed negatywnymi skutkami wprowadzanych w niektórych europejskich państwach przez rządy programów oszczędnościowych. Będą osłabiać koniunkturę gospodarczą i w efekcie sprzyjać zjawiskom deflacyjnym.
 
 

Źródło: „Home Broker Daily” 17.05.2010 | 2010-05-18

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciakamienice do kupieniagaraże na wynajemdomy na wynajem powiat Śremskidomy na wynajem powiat Wolsztyńskilokale użytkowe na wynajem gmina Ozorkówdomy na sprzedaż gmina Komarówka Podlaskamieszkania na sprzedaż w Jastrzębiimieszkania na wynajem w Bestra Sukamieszkania na sprzedaż w Kępka

Deweloperzy

);