Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wszyscy chcą budować, ale nie ma z czego

2007-03-22

Wszyscy chcą budować, ale nie ma z czego

Tych, którzy chcą w tym roku budować domy, czeka prawdziwy koszmar. Nie dość, że już teraz brakuje niektórych materiałów, to na dodatek nie sposób przewidzieć, ile pieniędzy pochłonie inwestycja, bo ceny rosną z tygodnia na tydzień. Cegły mogą podrożeć nawet o 100 proc.!

Tych, którzy chcą w tym roku budować domy, czeka prawdziwy koszmar. Nie dość, że już teraz brakuje niektórych materiałów, to na dodatek nie sposób przewidzieć, ile pieniędzy pochłonie inwestycja, bo ceny rosną z tygodnia na tydzień. Cegły mogą podrożeć nawet o 100 proc.! – ostrzega „Gazeta Wyborcza”.

Na kłopoty z zaopatrzeniem mniej lub bardziej oficjalnie skarży się wiele sklepów – czytamy. Przede wszystkim brakuje materiałów do budowy ścian: cegieł i bloczków, wełny mineralnej do ocieplania, płyt gipsowo-kartonowych oraz stali. Przez wszystkie przypadki sprzedawcy i producenci odmieniają za to słowo „opóźnienie”.

Materiałów brakuje co najmniej z dwóch powodów – twierdzi „Gazeta”. Po pierwsze – mocno wzrósł popyt. Rodacy rzucili się do budowania domów jednorodzinnych, bo ich postawienie jest – na razie – dużo tańsze niż kupno mieszkania. (...) Po drugie – brak materiałów to efekt ciepłej zimy, która sprawiła, że sezon budowlany trwa właściwie nieprzerwanie. – Zwykle zimą robiliśmy zapasy, ale w tym roku wszystko, co wyprodukujemy, trafia od razu na place budów – wyjaśnia w rozmowie z „Gazetą” Monika Rustecka z Xelli.

Niestety – czytamy dalej – szybko rosnące ceny materiałów budowlanych to niejedyne zmartwienie inwestorów. Muszą się liczyć także z szybko drożejącą robocizną. To efekt niedoboru fachowców, bo ci masowo wyjeżdżają na Zachód. Ci, którzy zostali, kalendarz zleceń mają już wypełniony.

Czytaj więcej w „Gazecie Wyborczej".

Źródło: Marek Wielgo, Piotr Miączyński, „Gazeta Wyborcza”, 20.03.2007 | 2007-03-22

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianęinne nieruchomości na zamianęinne nieruchomości na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat Łowickimieszkania na wynajem powiat Myślenickidomy na sprzedaż gmina Mędrzechówlokale użytkowe na sprzedaż gmina Czernichówmieszkania na wynajem w Oborzedomy na sprzedaż w Szkaradowiemieszkania na sprzedaż w Rzeczycy Długiej

Deweloperzy

);