Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wpłaty bezpieczniejsze, lokale droższe

2007-01-17

Wpłaty bezpieczniejsze, lokale droższe

Nawet o kilkanaście procent mogą wkrótce podrożeć nowe mieszkania. Dlaczego? Bo urzędnicy chcą, aby budowy kredytowali deweloperzy. A ci przerzucą koszty na klientów.

Nawet o kilkanaście procent mogą wkrótce podrożeć nowe mieszkania. Dlaczego? Bo urzędnicy chcą, aby budowy kredytowali deweloperzy. A ci przerzucą koszty na klientów – twierdzi „Rzeczpospolita”.

– Chcemy zapewnić kupującym większe bezpieczeństwo, a deweloperom pewność, że klient szybko nie zrezygnuje z inwestycji - mówi "Rzeczpospolitej" Andrzej Aumiller, minister budownictwa. Jego resort przygotował założenia do projektu ustawy o rachunkach powierniczych. Na te obowiązkowe rachunki trafiałyby pieniądze klientów. Deweloperzy otrzymywaliby je dopiero po zakończeniu inwestycji albo wraz z postępami prac na placu budowy.

Jak jednak czytamy dalej, zdaniem Jacka Bieleckiego, dyrektora generalnego Polskiego Związku Firm Deweloperskich. firmy mogą mieć problem ze zdobyciem środków na inwestycje. Obecnie finansują je przede wszystkim z pieniędzy klientów.

Eksperci są zdania, że koszty wprowadzenia pomysłu resortu budownictwa w życie poniosą klienci. Mogą zapłacić nawet o kilkanaście procent więcej – pisze „Rzeczpospolita”.

Źródło: „Rzeczpospolita”, 15.01.2007 | 2007-01-17

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na zamianęinne nieruchomości do kupieniainne nieruchomości na zamianęlokale użytkowe na sprzedaż powiat Krotoszyńskilokale użytkowe na wynajem powiat Sejneńskilokale użytkowe na wynajem gmina Myszyniecdomy na wynajem gmina Supraślmieszkania na wynajem w Rzeszotkowiemieszkania na sprzedaż w Jarużyniedomy na sprzedaż w Zadobrzu

Deweloperzy

);