Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wielkie inwestycje na rynku prywatnego lecznictwa

2008-05-26

Wielkie inwestycje na rynku prywatnego lecznictwa

Międzynarodowy fundusz inwestycyjny Mid Europa Partners, do którego należą już Lux Med oraz Medycyna Rodzinna, finalizuje przejęcie Centrum Medycznego LIM.

Międzynarodowy fundusz inwestycyjny Mid Europa Partners, do którego należą już Lux Med oraz Medycyna Rodzinna, finalizuje przejęcie Centrum Medycznego LIM. Jeśli transakcję zaakceptuje UOKiK, powstanie jedna z największych sieci prywatnych przychodni w Polsce, której roczne obroty przekroczą 180 mln zł. Większy jest tylko Medicover z obrotami ponad 200 mln zł. Nowi właściciele zapowiadają kilkudziesięciomilionowe inwestycje, w tym budowę szpitala – podaje „Gazeta Krakowska”.

To dopiero początek przejęć i wielkich inwestycji na rynku prywatnego lecznictwa – uważają eksperci. Dla pacjentów oznacza to większą dostępność prywatnych usług medycznych i lepszą ich jakość. Na dodatek nie tylko odpłatnie, ale również w ramach ubezpieczenia w NFZ. Duże i lepiej wyposażone placówki będą mogły bowiem podpisywać więcej kontraktów z funduszem. Dlatego inwestorzy dzisiaj nie myślą już o kupowaniu polskich portali czy sieci komórkowych, tylko właśnie szpitali – czytamy w „Gazecie Krakowskiej”.

Matthew Strassberg z Mid Europa Partners uważa, że prywatna medycyna to bardzo rozwojowy rynek – obroty największych sieci rosną dziś w tempie 20-40 proc. rocznie. Międzynarodowy fundusz wyłożył na zakupy prywatnych klinik ponad 100 mln euro (340 mln zł), które stają się bardziej dochodowe m.in. dlatego, że oferują zabiegi, jakich dotąd w Polsce nie wykonywano. Według informacji dziennika tak jest np. w Enel-Medzie, który sprowadził z Francji specjalistów, by wykonali operacje ręki np. przywracające czucie.

Źródło: „Gazeta Krakowska” 19.05.2008 | 2008-05-26

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na sprzedażinne nieruchomości na zamianęgaraże do kupieniadomy na wynajem powiat Rawickilokale użytkowe na wynajem powiat Lublinieckidomy na sprzedaż gmina Łańcutmieszkania na sprzedaż gmina Puszcza Mariańskamieszkania na sprzedaż w Kamionka Średniamieszkania na sprzedaż w Orzechowiemieszkania na wynajem w Ludowinka

Deweloperzy

);