Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wiedza przede wszystkim

2008-02-27

Wiedza przede wszystkim

Podczas pierwszej w tym roku Krakowskiej Giełdy Domów i Mieszkań, na której swoje oferty zaprezentowało 108 wystawców, została wręczona nagroda dla najlepszej studentki Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej.

Podczas pierwszej w tym roku Krakowskiej Giełdy Domów i Mieszkań, na której swoje oferty zaprezentowało 108 wystawców, została wręczona nagroda dla najlepszej studentki Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej.

Wysoka średnia doceniona

Gwoździem programu konferencji prasowej było uhonorowanie najlepszego studenta Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej.
zdjęcie do oferty
Dorota Koźmińska, wiceprezes SBDiM, wręcza nagrodę Dianie Stachowicz, najlepszej studentce Wydziału Architektury PK
W tym roku nagroda za wybitne osiągnięcia naukowe przypadła – podobnie jak rok temu – studentce, Dianie Stachowicz. Student, którego Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań – organizator giełdy – postanowiło wyróżnić, musiał spełnić surowe wymagania, do których należała najwyższa średnia ze wszystkich przedmiotów projektowych i budowlanych z czterech lat studiów. Laureatka konkursu uzyskała średnią 4,89. Organizatorzy podkreślili wysoki poziom studentów krakowskiej uczelni. Na 25 najlepszych studentów ostatni wynik to średnia 4,37. Lucyna Płonka, dyrektor biura SBDiM, apelowała do zgromadzonych gości, by w przyszłości korzystali z talentów tej młodzieży. Diana Stachowicz ma na swoim koncie wiele projektów. Domek jednorodzinny zlokalizowany wśród drzew sosnowych, którego formę wyjściową stanowiły dwie przenikające się bryły, plomba zabudowy przy ul. Kremerowskiej w Krakowie, centrum informacji turystycznej w Wieliczce, ośrodek kontemplacji w Holandii, składający się z hostelu i niewielkiego budynku klasztornego czy muzeum kultury ormiańskiej w Kamieńcu Podolskim to niektóre z projektów studentki. Nagrodę w postaci dyplomu i koperty wręczyła Magdalena Kozień, prodziekan ds. dydaktyki na kierunku Architektura i Urbanistyka.

Będzie więcej giełd

zdjęcie do oferty
Uroczyste otwarcie 56. Krakowskiej Giełdy Domów i Mieszkań; od lewej: Andrzej Rymarczyk, Kazimierz Bujakowski, Dorota Koźmińska, Lucyna Płonka
Na ten rok SBDiM planowało 7 edycji Krakowskiej Giełdy Domów i Mieszkań. Ponieważ z każdą giełdą przybywa firm chętnych do zaprezentowania swoich ofert, kalendarz giełdowy uległ zmianie, w wyniku czego zamiast 7 giełd, odbędzie się 9. Już w pierwszej godzinie giełdy było widać ogromne zainteresowanie kupujących, którzy tłumnie gromadzili się przy stoiskach wystawców. A wybór był duży – w giełdzie wzięło udział 108 firm, w tym 5 pojawiło się w Hali Sokoła po raz pierwszy: DJW Development, Euro Bank, HI 5 Dewelopment, Krakow Lofts i 3 S. – W 2006 i 2007 r. w Krakowie rozpoczęto budowę – w oparciu o pozwolenia na budowę – 19 tys. mieszkań. To ogromna oferta – podkreślił, otwierając targi wiceprezydent Krakowa Kazimierz Bujakowski. Terminy przedwakacyjnych giełd nie ulegną zmianie. Dopiero 12–13 lipca odbędzie się jedna z niezapowiedzianych wcześniej wystaw. Będzie to giełda eksperymentalna, gdyż nigdy wcześniej organizatorzy nie zdecydowali się na wprowadzenie wystawy w czasie wakacji. Kolejna zmiana dotyczy listopadowej giełdy, która została przesunięta o 2 tygodnie i odbędzie się 15–16 listopada zamiast 29–30 listopada. Dzięki temu będzie możliwe zorganizowanie dodatkowych targów 13–14 grudnia.
Trwają także przygotowania do II Forum Budownictwa, które odbędzie się 28–30 marca w Zakopanem. Spotkanie, w którym weźmie udział podsekretarz stanu w resorcie infrastruktury Olgierd Dziekoński, ma być poświęcone zmianom, jakie szykują się w prawie budowlanym. Na kwiecień zostały zaś zaplanowane Warsztaty Dewelopera w Paryżu.

Marta Stasińska

Źródło: KRN.pl | 2008-02-27

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na sprzedażlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciakamienice na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Wąbrzeskimieszkania na sprzedaż powiat M. Płocklokale użytkowe na sprzedaż gmina Pińczówmieszkania na wynajem gmina Radzanówdomy na wynajem w Gaćmieszkania na wynajem w Wilanowiemieszkania na sprzedaż w Jastkowie

Deweloperzy

);