Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Warszawskie elity zamieszane w reprywatyzację

Magdalena Hojniak | 2019-09-10

Warszawskie elity zamieszane w reprywatyzację
Prokuratura krajowa zajęła się kolejnymi sprawami związanymi z reprywatyzacją

Urzędnikom i prawnikom zarzucono popełnienie 37 przestępstw reprywatyzacyjnych.

Do Sądu Rejowego dla Warszawy – Mokotowa wpłynął akt oskarżenia w związku z dziką reprywatyzacją stołecznych nieruchomości, skierowany przez wrocławską Prokuraturę Regionalną. Przeprowadzone postępowanie pozwoliło ustalić, że wyniku przestępstwa spadkobiercy i Skarb Państwa ponieśli szkodę szacowaną na 91 630 760 zł, natomiast wartość łapówek, jakie wręczono, osiągnęła sumę 2 100 000 zł.

Sprawa dotyczy 13 osób, którym zarzuca się popełnienie łącznie 37 przestępstw. Wśród nich pojawili się urzędnicy z Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m.st. Warszawy, prawnicy i handlarze roszczeniami.

Podczas śledztwa wykryto liczne uchybienia, jakie zaszły w trakcie postępowań administracyjnych prowadzonych przed wydaniem decyzji reprywatyzacyjnych. Działania podejrzanych były skupione na uzyskaniu nielegalnej korzyści majątkowej, związanej z użytkowaniem wieczystym nieruchomości.

Urzędnicy Biura Gospodarki Nieruchomościami w trakcie przeprowadzania postępowań nie weryfikowali znaczących dla prowadzonych spraw informacji, a opierali się jedynie na wnioskach o rozpoczęcie procedury reprywatyzacyjnej. Ich działaniom towarzyszyło nie tylko łamanie przepisów prawnych czy przekroczenia obowiązków, ale przede wszystkim pobieranie łapówek. Jak się okazuje, urzędnicy wszczynali postępowania nawet w sprawach, które dawno temu prawomocnie się zakończyły.
 

Źródło: KRN.pl | 2019-09-10

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


2.7

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

lipa ⋅ 18-09-2019 | 15:54

"Urzędnicy Biura Gospodarki Nieruchomościami w trakcie przeprowadzania postępowań nie weryfikowali znaczących dla prowadzonych spraw informacji, a opierali się jedynie na wnioskach o rozpoczęcie procedury reprywatyzacyjnej. Ich działaniom towarzyszyło nie tylko łamanie przepisów prawnych czy przekroczenia obowiązków, ale przede wszystkim pobieranie łapówek. Jak się okazuje, urzędnicy wszczynali postępowania nawet w sprawach, które dawno temu prawomocnie się zakończyły." Jeżeli podczas śledztwa to co powyżej nazywa się uchybieniami to już można z góry założyć że nikomu za to głowa nie spadnie.

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na sprzedażdziałki do kupieniadziałki na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat Nowodworskidomy na wynajem powiat M. Rzeszówdomy na wynajem gmina Michałowomieszkania na sprzedaż gmina Latowiczmieszkania na wynajem w Stanisławowie Lipskimdomy na sprzedaż w Gorzycymieszkania na wynajem w Sicinki

Deweloperzy

);