Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Warszawski rynek nieruchomości - Ursynów

2006-10-05

Warszawski rynek nieruchomości - Ursynów

Ursynów nie różni się niczym od innych „dobrych” dzielnic Warszawy, dlatego podobnie jak w innych częściach miasta brakuje tam mieszkań o rozsądnych cenach.

Ursynów nie różni się niczym od innych „dobrych” dzielnic Warszawy, dlatego podobnie jak w innych częściach miasta brakuje tam mieszkań o rozsądnych cenach. Najwięcej jest ofert w „wielkiej płycie”. Przeważają mieszkania 3-pokojowe i większe. Mniejsze są sprzedawane praktycznie „na pniu” – warunkiem jest oczywiście rozsądna cena.

Ceny mieszkań kształtują się w granicach 5800-6800 zł za m kw. w wielkiej płycie i 7800- 8600 zł za m kw. w budynkach z cegły. To, ile zapłacimy za własne „M”, zależy oczywiście od standardu mieszkania i jego powierzchni. Z kolei ceny domów kształtują się na poziomie od 4000 do 5000zł za m kw. W tym przypadku głównym kryterium decydującym o wartości nieruchomości jest jej lokalizacja (np. te położone blisko Lasu Kabackiego są droższe) i oczywiście standard.

Nabywcami mieszkań o mniejszym metrażu są tu głównie osoby, które przyjechały do Warszawy „za chlebem”. Drugą grupę stanowią osoby inwestujące w mieszkania z przeznaczeniem na wynajem. Warto zauważyć, że mieszkania na Ursynowie są tak popularne wśród najemców ze względu na bardzo dobre połączenie tej dzielnicy z centrum miasta (linia metra). Natomiast klientela nabywająca domy i duże mieszkania jest bardzo zróżnicowana, co wynika z faktu, że w takich przypadkach należy liczyć się z wydatkiem rzędu 1 mln zł.

Ursynów jest dzielnicą przyciągającą kupujących, którzy dopiero zaczynają wiązać swoje życie ze stolicą. Ci nabywcy preferują przede wszystkim mieszkania dwupokojowe w nowym budownictwie. Mieszkania w tej dzielnicy kupowane są tak chętnie przede wszystkim dzięki doskonałemu połączeniu komunikacyjnemu z centrum miasta. Łatwość dotarcia do Śródmieścia jest szczególnie ważna dla mieszkańców, którzy tam właśnie uczą się i pracują. Atrakcyjność Ursynowa wzrasta także dzięki bliskości malowniczych terenów rekreacyjnych takich jak Las Kabacki czy Ogród Botaniczny. Ważnym kryterium przyciągającym kupujących jest również doskonale zorganizowana infrastruktura. Obecnie Ursynów stał się niemal samowystarczalnym miastem, z świetnie rozwiniętą siecią sklepów, kin, basenów itp.

Źródło: Mariusz Chołuj – Bracia Strzelczyk Nieruchomości | 2006-10-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na sprzedażdomy na wynajemdomy na sprzedażdomy na sprzedaż powiat Złotowskidomy na wynajem powiat Krapkowickimieszkania na wynajem gmina Zwoleńdomy na sprzedaż gmina Zamośćdomy na sprzedaż w Starym Korniniedomy na sprzedaż w Turowiemieszkania na wynajem w Chlebówku

Deweloperzy

);