Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wakacyjny spadek popytu

2007-08-29

Wakacyjny spadek popytu

W ostatnich tygodniach zmniejszyło się nieco zainteresowanie domami. Mniejszy ruch na tym rynku nieruchomości pośrednicy tłumaczą przede wszystkim sezonem wakacyjno-urlopowym. A także coraz bardziej wydłużającymi się procedurami uzyskiwania kredytów hipotecznych.

W ostatnich tygodniach zmniejszyło się nieco zainteresowanie domami – donosi „Rzeczpospolita". Mniejszy ruch na tym rynku nieruchomości pośrednicy tłumaczą przede wszystkim sezonem wakacyjno-urlopowym. A także coraz bardziej wydłużającymi się procedurami uzyskiwania kredytów hipotecznych. Wille czy segmenty, podobnie jak mieszkania i działki budowlane, stopniowo drożeją, choć tempo tych podwyżek jest mniejsze.

Jak wynika z barometru „Rzeczpospolitej", w ciągu minionego roku ceny domów w największych miastach poszły w górę średnio o 13 - 14 proc. Przy mocno wyśrubowanych stawkach prognozy są nieco bardziej umiarkowane. Zakładają, że w nadchodzącym roku podwyżki wyniosą średnio około 11 proc.

Podaż domów oferowanych na sprzedaż jest dość duża – czytamy dalej. W niektórych miastach, np. w Krakowie, pojawia się więcej ofert budynków od kilku lat niewykończonych, najczęściej jeszcze w stanie surowym. Zainteresowanie tymi obiektami, chociaż oferowane są po konkurencyjnych cenach, jest jednak mniejsze niż domami sprzedawanymi w tzw. stanie deweloperskim. Domy wznoszone ostatnio są zwykle nowocześniejsze i atrakcyjniejsze pod względem architektonicznym niż zabudowania kilkunastoletnie.

Obserwowany na rynku spadek cen materiałów budowlanych nie ma na razie wyraźnego wpływu na stawki wywoławcze gotowych już domów – twierdzi „Rzeczpospolita". Sporo osób szuka okazyjnych ofert starych, tanich domów do generalnego remontu.

Źródło: „Rzeczpospolita" 27.08.2007 | 2007-08-29

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciadomy do kupienialokale użytkowe do kupieniamieszkania na sprzedaż powiat Dąbrowskidomy na sprzedaż powiat Gryfińskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Dębnolokale użytkowe na wynajem gmina Telatynmieszkania na wynajem w Sobkachmieszkania na wynajem w Woli Wyżnejmieszkania na wynajem w Guzówce

Deweloperzy

);