Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

W Polsce znacząco wzrosło zadłużenie samorządów w parabankach

Adrianna Szydło | 2019-06-12

W Polsce znacząco wzrosło zadłużenie samorządów w parabankach
Ogromna kwota zadłużenia samorządów w Polsce

Kwota, na jaką zadłużone są samorządy w parabankach, stale rośnie. Na koniec 2018 r. wynosiła ona blisko 273 mln zł.

Regionalne izby obrachunkowe na zlecenie Ministerstwa Finansów przeprowadziły ankietę, z której wynika, że wciąż mamy do czynienia ze wzrostem należności jednostek samorządowych względem parabanków. Na liście regionów z największym zadłużeniem są Dolny Śląsk, Małopolska oraz Pomorze Zachodnie. W Małopolsce odnotowano najwyższą kwotę niespłaconych należności – 74,3 mln zł. W sumie do należności przyznały się aż 44 samorządy. W Polsce są jednak regiony, które nie mają żadnych zobowiązań finansowych względem parabanków. Należą do nich województwo świętokrzyskie oraz lubuskie.

Ministerstwo Finansów nie po raz pierwszy przeprowadziło tego typu badanie. Podobny bilans miał miejsce w 2016 r., jednak od tamtej pory zaszło wiele zmian. Długi samorządów w przeciągu dwóch lat wzrosły aż o 66 proc., o czym informuje Portalsamorządowy.pl.

Od początku 2019 r. na mapie Polski nie znajdziemy już gminy Ostrowice. Z racji kryzysu finansowego, jaki był spowodowany długami w parabankach, jej terytorium zostało podzielone pomiędzy sąsiednie gminy, a długi spłaci teraz państwo. Przez taką zaistniałą sytuację władze samorządowe powinny zdać sobie sprawę z tego, jaki finał może mieć korzystanie z usług parabankowych.

 

 

Źródło: Portalsamorzadowy.pl | 2019-06-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (2)

Aga ⋅ 25-06-2019 | 20:08

Nie ma się co dziwić bo to samorządy przecież płacą za dobra zmianę.

Pan ⋅ 18-06-2019 | 09:40

Kaczy Cud nad Wisłą - tak dobrze, a gminy bankrutują > artykuł wyraźnie tendencyjny.

Pokaż wszystkie komentarze (2)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe do kupieniainne nieruchomości na wynajemdomy na zamianęmieszkania na wynajem powiat Obornickidomy na wynajem powiat Chełmskimieszkania na wynajem gmina Konstantynów Łódzkilokale użytkowe na sprzedaż gmina Wielowieśmieszkania na wynajem w Baranowicachmieszkania na sprzedaż w Witowiedomy na sprzedaż w Karwity

Deweloperzy

);