Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

W Polsce ryzykownie

2011-12-23

W Polsce ryzykownie

W rankingu sporządzonym przez szwajcarski bank Polska znalazła się w grupie krajów, w której występuje duże ryzyko inwestycyjne.

Szwajcarski bank Credit Suisse opublikował ranking najbardziej ryzykownych dla inwestorów krajów. Wynika z niego, że obecnie największe niebezpieczeństwo wiąże się z inwestycjami w Grecji, która otrzymała najwięcej, bo 56 pkt i zajęła pierwsze miejsce na niechlubnej liście. Zaraz za nią znalazły się Portugalia, Irlandia i Węgry – podaje „Rzeczpospolita”.

W wymienionym rankingu Polska uzyskała 39 pkt i zajęła 11 miejsce. Analitycy Credit Suisse zaznaczyli jednocześnie, że nie wierzą w obniżenie deficytu budżetowego przez nasz rząd do 3 proc. i w to, że dług publiczny nie przekroczy 55 proc. Najbezpieczniejsze według szwajcarskich analityków są inwestycje w Singapurze i Norwegii.

Jak podaje „Rzeczpospolita” kryteriami oceny były: deficyt (nadwyżka) na rachunku bieżącym, koszty CDS, deficyt budżetowy, deficyt finansów publicznych, zadłużenie sektora prywatnego, rating, a także perspektywy rozwoju gospodarki w latach 2014 – 2016.

Źródło: „Rzeczpospolita” | 2011-12-23

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na sprzedażmieszkania do kupienialokale użytkowe do kupieniadomy na wynajem powiat Lubartowskimieszkania na sprzedaż powiat Buskilokale użytkowe na wynajem gmina Ochotnica Dolnadomy na wynajem gmina Radziejówdomy na sprzedaż w Wołkuszedomy na sprzedaż w Pawłowiemieszkania na wynajem w Komorowicach

Deweloperzy

);