Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

W oczekiwaniu na wpis do księgi wieczystej

2009-07-15

W oczekiwaniu na wpis do księgi wieczystej

Opieszałość sądów przy wpisywaniu hipoteki zwiększa koszty kredytu o 1 pkt proc .Sędziowie twierdzą, że opóźnienia spowodował lawinowy wykup mieszkań za złotówkę.

Opieszałość sądów przy wpisywaniu hipoteki zwiększa koszty kredytu o 1 pkt proc. – alarmuje „Gazeta Prawna”. Sędziowie twierdzą, że opóźnienia spowodował lawinowy wykup mieszkań za złotówkę.

Przewlekłość postępowania wieczystoksięgowego ogranicza pewność obrotu nieruchomościami i sprawia, że koszty kredytu hipotecznego są znacznie wyższe – czytamy. Poza tym powoduje utrzymywanie się stanu prawnego nieruchomości niezgodnego z jej stanem rzeczywistym, co może skutkować tym, że nabywca nieruchomości, mimo że od wielu miesięcy może być formalnym jej właścicielem, wciąż nie będzie w stanie przedstawić dokumentu potwierdzającego przysługujące mu prawo. Ponadto nabywca nie korzysta z domniemań wynikających z rękojmi księgi wieczystej – dodaje gazeta.

Zdaniem sędziów do opóźnień przyczynił się nie tylko wzmożony popyt na nieruchomości. Część winy ponosi także ustawodawca – zaznacza dziennik. Paradoksalnie opóźnienia powoduje również informatyzacja. Wszystkie księgi w formie papierowej muszą przybrać postać elektroniczną. To także zajmuje czas. Opóźnienia sądów stanowią także barierę dla procesu inwestycyjnego.

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 15.07.2009 | 2009-07-15

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciadomy na sprzedażmieszkania poszukiwane do wynajęciadomy na wynajem powiat Ostrzeszowskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Obornickimieszkania na wynajem gmina Gdówlokale użytkowe na sprzedaż gmina Brzegmieszkania na sprzedaż w Soszycachdomy na sprzedaż w Przatowie Górnymdomy na sprzedaż w Wilamowicach

Deweloperzy

);