Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

W kolejce po długi

2006-06-19

W kolejce po długi

Polacy pożyczają jak nigdy dotąd - przez pierwsze trzy miesiące tego roku 7 mld zł! Czy kiedykolwiek wyjdziemy z długów?

Polacy pożyczają jak nigdy dotąd - przez pierwsze trzy miesiące tego roku 7 mld zł! Czy kiedykolwiek wyjdziemy z długów – pyta „Metro”.

Według gazety w ciągu ostatniego roku banki udzieliły nam ponad 200 tysięcy kredytów na łączną sumę ponad 20 mld złotych. Pożyczamy w zawrotnym tempie: codziennie kilkuset Polaków bierze kredyt na ponad 100 tys. złotych każdy. Po co? Najczęściej, aby kupić mieszkanie.

Z przytaczanych przez „Metro” danych Związku Banków Polskich wynika, że wartość średniego kredytu w ciągu ostatniego roku wzrosła ponad dwukrotnie – z 60 tys. zł do 140 tys. zł. I w zasadzie nic dziwnego - bo w tym samym okresie oprocentowanie pożyczki spadło z 12 do 6 proc.

Skąd chęć do życia na kredyt? Konkurencja między bankami się zwiększa, kredyty są nisko oprocentowane (tanieją), a więc coraz więcej osób stać na własny kąt. Bankowcy są pewni, że nadal będziemy się zapożyczać, a w ciągu najbliższych dziesięciu lat wartość naszych kredytów mieszkaniowych może wzrosnąć aż ośmiokrotnie!

Mimo to na tle innych krajów wciąż wypadamy na mało chętnych do zadłużania się – podsumowuje „Metro”. W 15 krajach starej Unii zadłużenie wynosi około 12 tys. euro na osobę. Przeciętny Polak ma około 1 tys. zł długów, czyli 250 euro.

Źródło: Bartłomiej Ciszewski, „Metro”, 19.06.2006 | 2006-06-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na sprzedażmieszkania poszukiwane do wynajęciadomy na wynajemmieszkania na wynajem powiat Jarosławskimieszkania na sprzedaż powiat Łukowskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Chełmnodomy na sprzedaż gmina Wielichowodomy na wynajem w Podstolicachmieszkania na sprzedaż w Ostrowiedomy na wynajem w Płociczno-Tartak

Deweloperzy

);