Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

W 2010 r. księgi wieczyste w internecie

2009-09-16

W 2010 r. księgi wieczyste w internecie

Według zapewnień Ministerstwa Sprawiedliwości, do końca 2010 r. księgi wieczyste będzie można oglądać przez internet.

Jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna”, rządowy plan informatyzacji państwa na lata 2007–2010 przewiduje, że dostęp przez internet do Centralnej Bazy Danych Ksiąg Wieczystych zostanie zapewniony wszystkim zainteresowanym właścicielom i firmom do końca 2010 r. Natomiast notariusze i komornicy będą mogli przeglądać księgi on-line jeszcze w tym roku.

Proces informatyzacji ksiąg wieczystych został podzielony na dwa etapy. Pierwszy stanowi faza pilotażowa, obejmująca dostęp do ksiąg wieczystych przez internet dla komorników i notariuszy. Druga faza udostępniania ksiąg wieczystych, która zostanie wprowadzona w życie najprawdopodobniej do końca 2010 r., dotyczy zaś pozostałych zainteresowanych. Aby zapoznać się z treścią księgi wieczystej na ekranie własnego monitora, nie będzie trzeba dysponować podpisem elektronicznym – czytamy dalej. W celu odnalezienia interesującej nas księgi wieczystej trzeba będzie wprowadzić jedynie jej numer elektroniczny. Ministerstwo zapewnia, że w planach ma udostępnienie do wglądu pełnej treści ksiąg wieczystych. Do tej pory w Centralnej Bazie Danych Ksiąg Wieczystych zostało zapisanych 10 mln ksiąg wieczystych – dodaje dziennik. Informatyzację ksiąg wieczystych przeprowadzają w sumie 243 wydziały.
 
 

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna” 16.09.2009 | 2009-09-16

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupieniainne nieruchomości na wynajemlokale użytkowe na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat M. Płockdomy na sprzedaż powiat Niżańskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Sieniawadomy na sprzedaż gmina Nadarzyndomy na sprzedaż w Ślęciniedomy na sprzedaż w Bucznikumieszkania na wynajem w Pasierbcu

Deweloperzy

);