Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Uproszczone procedury dla powodzian

2010-05-31

Uproszczone procedury dla powodzian

Premier podpisał rozporządzenie o stosowaniu uproszczonych procedur budowlanych.

Premier podpisał rozporządzenie o stosowaniu uproszczonych procedur budowlanych – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”. Odbudowa obiektów zniszczonych przez powódź będzie prowadzona po dokonaniu zgłoszenia.

Jak czytamy dalej, osoby dotknięte skutkami tegorocznej powodzi szybciej będą mogły załatwiać formalności budowlane konieczne do remontów i odbudowy ich zalanych domów i budynków gospodarczych. Umożliwi im to specjalna ustawa o szczególnych zasadach odbudowy, remontów i rozbiórek obiektów budowlanych zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku działania żywiołu, a więc także powodzi. Do wejścia w życie tych przepisów konieczne jest rozporządzenie premiera, które określi obszar, na którym uproszczone procedury obowiązują.
 
Podpisane przez Donalda Tuska rozporządzenie zawiera wykaz gmin i miejscowości, w których szybciej można załatwić wszystkie formalności budowlane. Został on przygotowany na podstawie danych przekazanych przez wojewodów – dodaje dziennik. Mieszkańcy gmin i miejscowości dotkniętych powodzią, które znajdują się w wykazie szefa rządu, nie muszą zgłaszać remontów budynków, które m.in. mają kubaturę mniejszą niż 1 tys. m sześc. i nie są wyższe niż 12 m, obiektów gospodarczych związanych z produkcją rolną i innych, do budowy których normalnie potrzebne jest zgłoszenie (wykaz wszystkich takich obiektów zawiera art. 29 ust. 1 prawa budowlanego). Bez zgłoszenia gminy będą mogły też prowadzić remont budowli regulacyjnych na wodach oraz urządzeń wodnych, a także obiektów liniowych, czyli np. dróg. Wyjątek stanowią linie kolejowe – w ich przypadku stosowanie uproszczonych procedur jest niedopuszczalne.
 

 

 

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna” 31.05.2010 | 2010-05-31

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na wynajemgaraże do kupieniamieszkania na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat M. Zabrzemieszkania na wynajem powiat Malborskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Przeworsklokale użytkowe na sprzedaż gmina Dalikówdomy na sprzedaż w Politkimieszkania na wynajem w Wilczonkudomy na wynajem w Stępce

Deweloperzy

);