W 2010 roku Unia Europejska zbierze dane na temat rolników, ich przychodów i powierzchni zasiewów. Unia policzy też swoich obywateli i sprawdzi ich warunki mieszkaniowe.
W 2010 roku Unia Europejska zbierze dane na temat rolników, ich przychodów i powierzchni zasiewów. Unia policzy też swoich obywateli i sprawdzi ich warunki mieszkaniowe – czytamy w „Gazecie Prawnej”.Państwa członkowskie Unii Europejskiej będą musiały co dziesięć lat przedstawiać Komisji dane na temat ludności i ich mieszkań. Taki obowiązek nakłada rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady 763/2008 z 9 lipca 2008 r. w sprawie spisów powszechnych ludności i mieszkań, które wchodzi w życie 3 września. Pierwszy raz powszechny unijny spis odbędzie się w 2011 roku – informuje dziennik. Za przeprowadzenie badań w Polsce odpowiedzialny ma być Główny Urząd Statystyczny. Zbada on też aktywność ekonomiczną ludności i poziom wykształcenia, zainteresuje się wielkością rodziny i jej warunkami mieszkaniowymi. Po raz pierwszy po wojnie zostaniemy zapytani o wyznanie.
Rok wcześniej – w czerwcu i lipcu 2010 r. GUS przeprowadzi spis rolny. Zainteresuje się powierzchnią zasiewów i upraw, pogłowiem zwierząt, liczbą ciągników i urządzeń rolniczych. GUS zapyta również o aktywność ekonomiczną rolników, strukturę dochodów i korzystanie ze wsparcia unijnego – podaje „Gazeta Prawna”. Pozyskane dane zostaną wykorzystane do badania i definiowania polityki regionalnej, społecznej i środowiskowej. Dzięki zdobytym informacjom możliwe będzie monitorowanie spójności społecznej na poziomie regionalnym i wydajności energetycznej. Spisy powszechne we wszystkich krajach wspólnoty europejskiej mają być organizowane co dekadę.
Źródło: „Gazeta Prawna” 27.08.2008 | 2008-08-27
Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?
Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!
Wiadomości
Komentarze (0)
Pokaż wszystkie komentarze (0)