Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Umowy najmu będą dłuższe

2008-10-29

Umowy najmu będą dłuższe

Przedsiębiorcom będzie łatwiej określić szacunkowe zyski z długotrwałego najmu dzięki możliwości zawierania umów najmu na czas oznaczony, wynoszący nawet 30 lat.

Przedsiębiorcom będzie łatwiej określić szacunkowe zyski z długotrwałego najmu dzięki możliwości zawierania umów najmu na czas oznaczony, wynoszący nawet 30 lat – czytamy w „Gazecie Prawnej”.
 

Długoterminowe umowy najmu lokali użytkowych na znacznie korzystniejszych zasadach będą mogły być zawierane przez przedsiębiorców od nowego roku – informuje dziennik. W ubiegłym tygodniu Sejm przyjął nowelizację kodeksu cywilnego, która przewiduje, że najem zawarty między przedsiębiorcami na czas dłuższy niż 30 lat będzie poczytywać się po upływie tego terminu za zawarty na czas nieoznaczony. Obecnie okres ten wynosi tylko 10 lat, przez co bywa sztucznie ograniczony w sytuacjach, gdy przedsiębiorcy zależy na znacznie dłuższym korzystaniu z cudzego lokalu. Gazeta zaznacza, że wydłużenie terminu jest ważne, gdyż możliwość wypowiedzenia stosunku najmu zawartego pomiędzy przedsiębiorcami kształtuje się w zależności od tego, czy mamy do czynienia ze stosunkiem najmu zawartym na czas oznaczony czy nieoznaczony.

Przedsiębiorcy będą mogli zgodnie ze swoją wolą ukształtować katalog okoliczności pozwalających na wcześniejsze rozwiązanie umowy najmu zawartej na czas oznaczony bądź też poprzestać na zawarciu umowy najmu na czas oznaczony krótszy niż 30 lat – informuje dziennik. Strony będą mogły więc z góry przewidzieć jej rozwiązanie, jednocześnie uniemożliwiając jej wypowiedzenie w każdym czasie bez podania przyczyny. Jak podkreśla „Gazeta Prawna”, zawarcie umowy na czas oznaczony ułatwia oszacowanie opłacalności inwestycji.

 

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 29.10.2008 | 2008-10-29

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na wynajemdomy na zamianęinne nieruchomości na zamianędomy na wynajem powiat Mławskilokale użytkowe na wynajem powiat M. Siemianowice Śląskielokale użytkowe na sprzedaż gmina Golub-Dobrzyńlokale użytkowe na sprzedaż gmina Latowiczdomy na sprzedaż w Zaręby-Święchachdomy na wynajem w Bielicachdomy na sprzedaż w Janowicach

Deweloperzy

);