Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Umowa na czas określony nawet na 30 lat

2008-09-03

Umowa na czas określony nawet na 30 lat

Nowelizacja kodeksu cywilnego przewiduje wydłużenie do 30 lat okresu, na który przedsiębiorcy będą zawierali na czas określony umowy najmu lokali użytkowych. Teraz ten okres wynosi tylko 10 lat.

Pod obrady Sejmu ma trafić projekt nowelizacji kodeksu cywilnego. Zaproponowany przez Komisje Przyjazne Państwo projekt przewiduje wydłużenie do 30 lat okresu, na jaki przedsiębiorcy będą zawierali na czas określony umowy najmu lokali użytkowych. Teraz okres ten wynosi tylko dziesięć lat i – zdaniem autorów projektu – jest sztucznie ograniczony. Najem zawarty na czas dłuższy niż dziesięć lat obecnie poczytuje się po upływie tego terminu za zawarty na czas nieoznaczony, co ma przede wszystkim wpływ na sposób i terminy obowiązujące przy wypowiadaniu umowy najmu – czytamy w „Gazecie Prawnej”.
 

Zdaniem posła Janusza Palikota, przewodniczącego Komisji Przyjazne Państwo, zawarcie umowy na czas oznaczony pozwala zwiększyć trwałość stosunku najmu. Przede wszystkim strony umowy nie będą mogły wypowiedzieć jej w każdym czasie bez podania przyczyny, natomiast będą mogły z góry przewidzieć, kiedy umowa najmu może ulec rozwiązaniu. Dzięki temu będą mogli łatwiej oszacować, czy opłaca się taką umowę zawrzeć. Autorzy projektu proponują, aby ustawa weszła w życie 1 stycznia 2009 r. – donosi dziennik.

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 3.09.2008 | 2008-09-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianędomy do kupieniadomy na sprzedażdomy na sprzedaż powiat Grajewskidomy na wynajem powiat Mogileńskidomy na sprzedaż gmina Świnnamieszkania na wynajem gmina Sernikidomy na sprzedaż w Lipiedomy na wynajem w Golęczewiedomy na wynajem w Separowie

Deweloperzy

);