Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Umorzony czynsz do opodatkowania

2007-02-27

Umorzony czynsz do opodatkowania

Jeśli podatnikowi spółdzielnia mieszkaniowa umorzyła zaległy czynsz, musi wykazać go w zeznaniu rocznym.

Jeśli podatnikowi spółdzielnia mieszkaniowa umorzyła zaległy czynsz, musi wykazać go w zeznaniu rocznym - czytamy w „Gazecie Prawnej". Umorzony czynsz jest przysporzeniem majątkowym, które należy zakwalifikować jako przychód z innych źródeł.

Zgodnie z art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz.U. z 2005 r. nr 14, poz. 176 z późn. zm.), przychodami są otrzymane lub postawione do dyspozycji podatnika w roku kalendarzowym pieniądze i wartości pieniężne oraz wartość otrzymanych świadczeń w naturze i innych nieodpłatnych świadczeń. Lokatorzy czy też najemcy, którzy skorzystali z umorzenia czynszu, muszą go więc uwzględnić w zeznaniach podatkowych.

Jak przypomina „Gazeta Prawna", spółdzielnie mieszkaniowe, które zdecydowały się na umorzenie zaległości z tytułu nieopłaconych czynszów, powinny wystawić każdemu lokatorowi, który skorzystał z umorzenia, PIT-8C. W tym formularzu będzie wykazana wartość umorzenia. PIT-8C powinien być sporządzony do końca lutego roku następującego po roku podatkowym, w którym dokonano umorzenia.

Źródło: „Gazeta Prawna”, 26.02.2007 | 2007-02-27

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajemmieszkania na wynajemdziałki na wynajemmieszkania na wynajem powiat Sieradzkidomy na wynajem powiat Łęczyńskidomy na wynajem gmina Michówmieszkania na sprzedaż gmina Brzoziemieszkania na wynajem w Grzymkowicachdomy na wynajem w Mierzwinie Małymdomy na sprzedaż w Pomianach

Deweloperzy

);