Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ulga w podatku spadkowym nie dla wszystkich

2006-06-12

Ulga w podatku spadkowym nie dla wszystkich

Spadkobierca, który otrzyma spłatę za odziedziczoną część domu i przeznaczy ją na kupno czy budowę własnego, nie może liczyć na ulgę w podatku spadkowym.

Spadkobierca, który otrzyma spłatę za odziedziczoną część domu i przeznaczy ją na kupno czy budowę własnego, nie może liczyć na ulgę w podatku spadkowym - pisze "Rzeczpospolita".

To niedobra wiadomość dla spadkobierców, którzy nie zamierzają mieszkać w spadkowym domu czy mieszkaniu - czytamy w gazecie.

Wśród nich jest Adam K. Jego matka pozostawiła w spadku budynek mieszkalny o pow. użytkowej 160 mkw. z działką o pow. 926 mkw., wyceniony przez biegłego sądowego na 310 tys. zł. Adam K. nie ma własnego domu ani mieszkania, ale buduje dom – opisuje „Rzeczpospolita”. Drugą spadkobierczynią jest jego siostra. Ta mieszka w spadkowym domu od 1986 r. Jej brat nie miał i nie ma dostępu do tej nieruchomości.

Od 2004 r. toczy się postępowanie o dział spadku. Adam K. chce uzyskać spłatę od siostry i przeznaczyć ją na dokończenie budowy. Ma też nadzieję na ulgę mieszkaniową w podatku spadkowym, obejmującą część wartości domu. Urząd skarbowy odmówił jednak wydania decyzji stwierdzającej prawo do ulgi.

Spadkobierca nie spełnił warunków korzystania z tej ulgi, przewidzianych w art. 16 ustawy z 1981 r. o podatku od spadku i darowizn. Jednym z nich, oprócz nieposiadania własnego mieszkania albo domu, jest zamieszkiwanie w spadkowym lokum przez pięć lat.

Więcej w „Rzeczpospolitej”.

Źródło: Izabela Lewandowska, "Rzeczpospolita". 10.06.2006 | 2006-06-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajemmieszkania na sprzedażinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciamieszkania na sprzedaż powiat Koszalińskilokale użytkowe na wynajem powiat Braniewskidomy na sprzedaż gmina Brzeżnodomy na wynajem gmina Chlewiskamieszkania na wynajem w Krerachdomy na wynajem w Strzelecdomy na wynajem w Starych Budach

Deweloperzy

);