Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ujednolicone koncesje budowlane?

2010-06-30

Ujednolicone koncesje budowlane?

Komisja Europejska chce, by we wszystkich krajach Wspólnoty były jednakowe przepisy regulujące koncesje na roboty budowlane i usługi.

Komisja Europejska chce, by we wszystkich krajach Wspólnoty były jednakowe przepisy regulujące koncesje na roboty budowlane i usługi – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.
 
Nowe rozwiązania mają ułatwić współpracę sektora publicznego i prywatnego. Koncesja na roboty budowlane i usługi to forma realizowania zadań publicznych przy wsparciu kapitału prywatnego – przypomina dziennik. Rozwiązanie to funkcjonuje w UE, jednak każde z państw reguluje je na swój sposób. Skutki braku harmonizacji prawa w tym zakresie oceni wkrótce Komisja Europejska. Jeśli uzna, że sprawa wymaga inicjatywy legislacyjnej, powstanie dyrektywa, która będzie mogła zostać wdrożona do poszczególnych ustawodawstw krajowych. Konsultacje społeczne KE odbywające się w tej sprawie drogą online mają się zakończyć 9 lipca 2010 r.
 
W Polsce koncesja na roboty budowlane i usługi regulowana jest przez ustawę z 9 stycznia 2009 r. Jej istota polega na wykonaniu przedmiotu przez podmiot prywatny, przy czym wynagrodzeniem jest w tym przypadku prawo do korzystania z obiektu lub usługi bądź też prawo to powiązane z wynagrodzeniem pieniężnym. Najważniejszym elementem koncesji jest jednak przeniesienie ekonomicznego ryzyka projektu na inwestora. Płatność koncesjodawcy nie może bowiem prowadzić do odzyskania całości nakładów poniesionych przez koncesjonariusza – czytamy.
 

 

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna” 29.06.2010 | 2010-06-30

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny do kupieniakamienice na wynajemdomy do kupieniadomy na sprzedaż powiat Ełckimieszkania na sprzedaż powiat Radzyńskimieszkania na sprzedaż gmina Baligródmieszkania na sprzedaż gmina Stronie Śląskiemieszkania na sprzedaż w Wiśle Małejmieszkania na wynajem w Maruszów-Koloniadomy na wynajem w Rożnowicach

Deweloperzy

);