Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Tylko remont uprawnia do premii

2009-02-17

Tylko remont uprawnia do premii

Żeby otrzymać dodatkowe pieniądze z książeczki mieszkaniowej przy wymianie instalacji elektrycznej lub gazowej, wykonanie prac będzie musiała potwierdzić osoba z uprawnieniami.

Żeby otrzymać dodatkowe pieniądze z książeczki mieszkaniowej przy wymianie instalacji elektrycznej lub gazowej, wykonanie prac będzie musiała potwierdzić osoba z uprawnieniami – czytamy w „Gazecie Prawnej”.
 
Nowela z 23 stycznia 2009 r. ustawy o pomocy państwa w spłacie niektórych kredytów mieszkaniowych, która wejdzie w życie 1 kwietnia, wprowadza możliwość odzyskania oszczędności przez właścicieli starych książeczek mieszkaniowych przy okazji remontu. Prawo do premii będzie przysługiwało osobom, które przeprowadzą remonty lokali i domów jednorodzinnych. Do premii będzie uprawniać tylko wymiana stolarki okiennej, instalacji elektrycznej i gazowej – podkreśla dziennik.
 
W świetle nowych przepisów krąg osób, którym przysługuje premia, zostanie zawężony do właścicieli książeczek mieszkaniowych, mających tytuł własności do remontowanej nieruchomości lub spółdzielcze prawo do lokalu (własnościowe lub lokatorskie). Wypłata premii nie będzie zależała od wartości przeprowadzonego remontu – informuje „Gazeta Prawna”. Wystarczy po 1 kwietnia wymienić choćby jedno okno w domu lub mieszkaniu. W 2008 r. średnia premia gwarancyjna wyniosła 6 tys. złotych.

Źródło: „Gazeta Prawna” 17.02.2009 | 2009-02-17

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupieniakamienice do kupieniagaraże do kupieniamieszkania na sprzedaż powiat Drawskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Lubartowskidomy na wynajem gmina Wólkalokale użytkowe na wynajem gmina Łomiankidomy na sprzedaż w Grodziskudomy na wynajem w Sprowejdomy na wynajem w Pęsach

Deweloperzy

);