Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Tylko 8,2 tys. osób skorzystało z dopłat do kredytu

2008-09-29

Tylko 8,2 tys. osób skorzystało z dopłat do kredytu

Spadek cen nieruchomości spowodował, że więcej chętnych może otrzymać dopłatę do kredytu. Jednak nadal nie w dużych miastach.

Spadek cen nieruchomości i podwyższenie limitów pozwalających ubiegać się o dopłatę do kredytu mieszkaniowego zwiększy zainteresowanie rządowymi dopłatami do kredytów. Kredytów z dopłatami udzielają banki i SKOK-i, które podpisały umowę z BGK. Taki kredyt może być udzielony tylko w złotówkach. Jak czytamy w „Gazecie Prawnej”, aby otrzymać dopłatę, trzeba się zmieścić w limicie określającym cenę metra kwadratowego na danym terenie. Wskaźnik jest podawany osobno dla miasta wojewódzkiego i reszty województwa. Kupowane mieszkanie nie może być też większe niż 75 m kw., a powierzchnia budowanego domu nie może przekraczać 175 m kw. Dopłata dotyczy jednak tylko 50 metrów mieszkania i 70 metrów domu. O preferencyjny kredyt mogą się ubiegać jedynie osoby będące w związkach małżeńskich lub osoby samotnie wychowujące dzieci. Kredytobiorca nie może być też właścicielem żadnej nieruchomości mieszkaniowej, a w przeszłości nie mógł korzystać z dużej ulgi mieszkaniowej.

Na kredyt z dopłatą mogą liczyć tylko osoby o odpowiedniej zdolności kredytowej, którym bank jest gotów pożyczyć pieniądze także bez żadnej dopłaty do kredytu. Do kredytów z dopłatami banki stosują zwykle wyższe oprocentowanie (o 0,5-1 proc.) niż w wypadku kredytów udzielanych na zwykłych zasadach – podaje gazeta. Kredyt z dopłatą to przede wszystkim oferta dla mieszkańców mniejszych miejscowości, bo ceny nieruchomości są tam niższe. Najczęściej jednak osoby te nie mają odpowiedniej zdolności kredytowej.

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 29.09.2008 | 2008-09-29

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże do kupieniainne nieruchomości poszukiwane do wynajęciadomy do kupieniamieszkania na sprzedaż powiat Garwolińskimieszkania na wynajem powiat Wadowickidomy na sprzedaż gmina Koniuszadomy na wynajem gmina Pyskowicedomy na sprzedaż w Wincentowiemieszkania na wynajem w Rudziedomy na wynajem w Gębarzewie

Deweloperzy

);