Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

„Szkieletor” przestanie szpecić

2009-02-04

„Szkieletor” przestanie szpecić

W styczniu wojewódzki konserwator zabytków zezwolił na zwiększenie wysokości wieżowca, którego historia sięga lat 80. Będzie on wyższy o 8,5 m, czyli dwie pełne kondygnacje.

W styczniu wojewódzki konserwator zabytków zezwolił na zwiększenie wysokości wieżowca, którego historia sięga lat 80. Będzie on wyższy o 8,5 m, czyli dwie pełne kondygnacje – donosi „Gazeta Wyborcza”.

 Według planów na 24 obecnie istniejących piętrach powstanie hotel, natomiast w nadbudowanej części będą się mieściły apartamenty z widokiem na panoramę Krakowa. Wokół budynku, na powierzchni ok. 1,5 ha, inwestor chce zbudować liczne obiekty usługowe, konferencyjne oraz gastronomiczne – czytamy dalej. Miałyby się tam odbywać również liczne wydarzenia kulturalne.
 
 Zgoda konserwatora na podwyższenie obiektu była momentem przełomowym w sprawie „szkieletora”. Dzięki tej decyzji jest szansa na zagospodarowania największego nieużytku budowlanego w Krakowie oraz uporządkowanie pobliskich terenów – zauważa dziennik. Nowy właściciel obiektu, spółka TreiMorfa chce dokończyć budowę budynku jeszcze przed Euro 2012 – donosi dziennik.

 

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Kraków 30.01.2009 r. | 2009-02-04

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajemdomy do kupieniamieszkania na sprzedaż powiat Oświęcimskimieszkania na wynajem powiat M. Świnoujścielokale użytkowe na sprzedaż gmina Tczewmieszkania na wynajem gmina Wartkowicemieszkania na wynajem w Czerwoncedomy na wynajem w Lewandowszczyznadomy na sprzedaż w Antoniewie

Deweloperzy

);