Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Szkieletor bezkarny?

2011-04-04

Szkieletor bezkarny?

Spółka TreiMorfa została obłożona karą blisko 20 mln zł za niezakończenie budowy w terminie.

Spółka TreiMorfa została obłożona karą blisko 20 mln zł za niezakończenie budowy w terminie. Przedstawiciele firmy zażądali od miasta anulowania kary, a swoich racji postanowili dochodzić w Samorządowym Kolegium Odwoławczym.

„Szkieletor” powstał ponad 30 lat temu, jednak budowa nie została ukończona. W ciągu lat pojawiały się pomysły na zagospodarowanie obiektu, ale żaden nie został sfinalizowany. Spółka planuje zaadaptowanie budynku na obiekt biurowo-hotelowo-apartamentowy. Przebudowa jest jednak opóźniana, a miasto co roku nakłada na firmę milionowe kary za niewywiązanie się z terminów.

Samorządowe Kolegium Odwoławcze wydało już orzeczenie w sprawie „szkieletora”. Uważa, że naliczanie kar nie przebiegało prawidłowo i nakazało gminie ponowne rozpoznanie. Miasto musi wykazać czy nie przyczyniło się do opóźnień w budowie. Inwestor liczy na całkowite umorzenie kary, która stale rośnie i niebawem może przekroczyć koszt zakupu nieruchomości, czyli 30 mln zł. Jeśli dojdzie do egzekucji kary właściciel prawdopodobnie wycofa się z inwestycji.
 

Źródło: e-biurowce.pl | 2011-04-04

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na wynajemhale i magazyny na wynajeminne nieruchomości poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajem powiat Szamotulskimieszkania na sprzedaż powiat Kołobrzeskidomy na wynajem gmina Słońsklokale użytkowe na wynajem gmina Mławamieszkania na sprzedaż w Podgórzedomy na wynajem w Przyrąbiedomy na sprzedaż w Karkówce

Deweloperzy

);