Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Szkieletor bezkarny?

2011-04-04

Szkieletor bezkarny?

Spółka TreiMorfa została obłożona karą blisko 20 mln zł za niezakończenie budowy w terminie.

Spółka TreiMorfa została obłożona karą blisko 20 mln zł za niezakończenie budowy w terminie. Przedstawiciele firmy zażądali od miasta anulowania kary, a swoich racji postanowili dochodzić w Samorządowym Kolegium Odwoławczym.

„Szkieletor” powstał ponad 30 lat temu, jednak budowa nie została ukończona. W ciągu lat pojawiały się pomysły na zagospodarowanie obiektu, ale żaden nie został sfinalizowany. Spółka planuje zaadaptowanie budynku na obiekt biurowo-hotelowo-apartamentowy. Przebudowa jest jednak opóźniana, a miasto co roku nakłada na firmę milionowe kary za niewywiązanie się z terminów.

Samorządowe Kolegium Odwoławcze wydało już orzeczenie w sprawie „szkieletora”. Uważa, że naliczanie kar nie przebiegało prawidłowo i nakazało gminie ponowne rozpoznanie. Miasto musi wykazać czy nie przyczyniło się do opóźnień w budowie. Inwestor liczy na całkowite umorzenie kary, która stale rośnie i niebawem może przekroczyć koszt zakupu nieruchomości, czyli 30 mln zł. Jeśli dojdzie do egzekucji kary właściciel prawdopodobnie wycofa się z inwestycji.
 

Źródło: e-biurowce.pl | 2011-04-04

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na wynajemkamienice na sprzedażkamienice na zamianęlokale użytkowe na sprzedaż powiat Limanowskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Wągrowieckilokale użytkowe na sprzedaż gmina Przewózmieszkania na wynajem gmina Pątnówdomy na wynajem w Łężanachdomy na wynajem w Żychcachmieszkania na sprzedaż w Sadkowie

Deweloperzy

);