Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Stefan Kuryłowicz nie żyje

2011-06-07

Stefan Kuryłowicz nie żyje

W zderzeniu dwóch polskich awionetek, do którego doszło w Hiszpanii, zginął wybitny polski architekt Stefan Kuryłowicz.

W poniedziałkowym zderzeniu dwóch polskich awionetek, do którego doszło w Hiszpanii, zginął wybitny polski architekt Stefan Kuryłowicz. Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, wśród ofiar znaleźli się również Jacek Syropolski, współpracownik Kuryłowicza, oraz dwie jeszcze niezidentyfikowane osoby.

Samoloty rozbiły się w okolicach Asturias w Castrillon na północy Hiszpanii. Powodem wypadku były najprawdopodbniej wyjątkowo złe warunki atmosferyczne, które ograniczały widoczność. Nie ustalono jeszcze, czy awionetki zderzyły się ze sobą.

Stefan Kuryłowicz był polskim architektem, w 1972 r. ukończył Politechnikę Warszawską, gdzie pracował później jako wykładowca. Był współzałożycielem biura architektonicznego, obecnie funkcjonującego pod nazwą Autorska Pracownia Architektury Kuryłowicz & Associates. Był autorem wielu projektów architektonicznych, m.in. biurowca PLL LOT i stacji metra Dworzec Gdański w Warszawie czy hotelu Hilton w Gdańsku. Wielokrotnie odznaczany, w 2003 r. otrzymał Honorową Nagrodę SARP, a w 2009 r. - nagrodę ministra kultury. Miał 62 lata.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” | 2011-06-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości na wynajemkamienice do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat M. Opoledomy na wynajem powiat M. Piekary Śląskiedomy na sprzedaż gmina Lubeniamieszkania na sprzedaż gmina Węgliniecmieszkania na wynajem w Zieloncemieszkania na wynajem w Giżyczkachmieszkania na sprzedaż w Ursynowie

Deweloperzy

);