Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Start programu Moja Woda. Kto może otrzymać dofinansowanie

Emilia Rudzka | 2020-07-01

Start programu Moja Woda. Kto może otrzymać dofinansowanie
W ramach programu Moja Woda ma powstać 20 tys. przydomowych zbiorników retencyjnych

1 lipca 2020 roku ruszył nabór wniosków do programu Moja Woda, którego celem jest zatrzymanie wody opadowej i roztopowej. Osoby zainteresowane projektem mogą otrzymać nawet 5 tys. złotych dofinansowania.

Rusza nabór wniosków do programu Moja Woda

Program Moja Woda znany jest także pod nazwą "oczko wodne plus". Jego główną ideą jest rozpowszechnianie przydomowych instalacji, których zadaniem jest zatrzymywanie wody opadowej i roztopowej w ramach walki z suszą.

Nabór wniosków ruszył 1 lipca 2020 roku. W ramach programu ma powstać 20 tys. przydomowych zbiorników retencyjnych. Pozyskana w ten sposób deszczówka ma być wykorzystywana do podlewania ogródków, a nie jak do tej pory odprowadzana poza teren nieruchomości. Celem projektu jest także odciążenie sieci wodociągowej.

Wnioski o dofinansowanie przyjmują Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW).


Dofinansowanie w ramach programu Moja Woda

Maksymalna kwota dofinansowania to 5 tys. złotych. Właściciele domów jednorodzinnych mogą otrzymać jednak nie więcej niż 80 proc. kosztów poniesionych po 1 czerwca 2020 roku.

Dotacja może objąć zakup, montaż oraz uruchomienie instalacji, które pozwolą na zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych na obszarze nieruchomości. Pozyskane środki będzie można przeznaczyć m.in. na zbiornik retencyjny podziemny lub nadziemny, oczko wodne, instalację rozsączającą, przewody odprowadzające wody opadowe oraz elementy do nawadniania lub innego wykorzystania pozyskanej w ten sposób wody.
Dofinansowanie na przedsięwzięcie można otrzymać pod warunkiem, że pozyskana woda nie będzie wykorzystywana do prowadzenia działalności gospodarczej w rozumieniu unijnego prawa konkurencji (w tym działalności rolniczej).

Program skierowany jest do właścicieli oraz współwłaścicieli nieruchomości, na których zlokalizowany jest dom jednorodzinny. Dofinansowanie można otrzymać do 30 czerwca 2024 roku.

 

Źródło: KRN.pl | 2020-07-01

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na wynajemdziałki na sprzedażdomy poszukiwane do wynajęciamieszkania na sprzedaż powiat Grodziskidomy na wynajem powiat Mogileńskidomy na wynajem gmina Radziłówlokale użytkowe na wynajem gmina Złoczewdomy na sprzedaż w Julkowiedomy na wynajem w Kobylanachdomy na sprzedaż w Wiszowatych

Deweloperzy

);