Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Stara kamienica odmłodnieje

2008-05-19

Stara kamienica odmłodnieje

Jeszcze do niedawna stojąca w narożniku ulic Miodowej i Starowiślnej kamienica należała do zapomnianych przez władze obiektów. Jednak wojewódzki konserwator zabytków zgodził się na nadanie jej nowego wyglądu, dzięki czemu obiekt odzyska dawny wielkomiejski blask.

Jeszcze do niedawna stojąca w narożniku ulic Miodowej i Starowiślnej kamienica należała do zapomnianych przez władze obiektów. Jednak wojewódzki konserwator zabytków zgodził się na nadanie jej nowego wyglądu, dzięki czemu obiekt odzyska dawny wielkomiejski blask – podaje „Gazeta Wyborcza”.

Budynek, który powstał w 1928 r., jest klasyczną bryłą z charakterystycznym ściętym narożnikiem. Modernizacji podupadającego obiektu podjęła się dopiero firma Levy & Wright, znana w Krakowie m.in. z renowacji kamienic przy ul. Dietla 35, św. Katarzyny 2 czy przy pl. Nowym 8. Generalny remont kamienicy ma sprawić, że ten przykurzony fragment ul. Starowiślnej nieco odżyje – informuje Gazeta.

Po modernizacji kamienica urośnie o jedno piętro oraz użytkowe poddasze, zrównując się tym samy z sąsiednim budynkiem przy ul. Starowiślnej. Z kolei od strony ul. Miodowej przedłuży się, zapełniając pustą działkę, na której dawniej stał piętrowy budynek. Dzięki temu po zakończeniu prac w liczącej cztery piętra kamienicy pojawi się 20 mieszkań o powierzchni od 50 do 110 metrów. Jak czytamy dalej, wszystkie będą przeznaczone do samodzielnej aranżacji. Na parterze znajdą się lokale usługowe.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Kraków 11.05.2008 | 2008-05-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajeminne nieruchomości do kupieniakamienice poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajem powiat Toruńskidomy na sprzedaż powiat M. Grudziądzdomy na wynajem gmina Konstantynówmieszkania na wynajem gmina Miączyndomy na sprzedaż w Komornikachdomy na wynajem w Wężyczyniedomy na wynajem w Kalinowo-Parcelach

Deweloperzy

);