Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Śląsk inwestycyjnie najatrakcyjniejszy

2008-12-12

Śląsk inwestycyjnie najatrakcyjniejszy

Województwo śląskie wciąż przoduje w atrakcyjności inwestycyjnej. To już czwarty laur zwycięstwa w corocznie organizowanym zestawieniu Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową.

 

Województwo śląskie wciąż przoduje w atrakcyjności inwestycyjnej. To już czwarty laur zwycięstwa w corocznie organizowanym zestawieniu Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową – donosi „Puls Biznesu”. Tym razem na drugiej pozycji uplasowała się Warszawa, dystansując tym samym Wrocław. Natomiast tegoroczną niespodzianką jest czwarta pozycja Wielkopolski, która okazała się atrakcyjniejsza od województw małoposkiego, łódzkiego i opolskiego.
 
Przedstawiciel IBnGR – Tomasz Kalinowski w rozmowie z gazetą zwraca uwagę, iż regiony południowej Polski przodują w inwestycjach produkcyjnych, usługi i zaawansowane technologie są zaś domeną Łodzi, Warszawy, Katowic, Krakowa i Poznania. Z kolei dla rozwoju przemysłu najlepsze są okolice: Katowic, Rybnika, Łodzi, Poznania, Tarnobrzega, Bielska-Białej, Bydgoszczy, Torunia, Oświęcimia, Wałbrzycha, Rzeszowa i Wrocławia.
 

Chociaż różnice między zachodnią i wschodnią Polską systematycznie maleją, listę regionów atrakcyjnych inwestycyjnie zamykają tradycyjnie województwa: warmińsko-mazurskie, świętokrzyskie, lubelskie i  podlaskie. Jeśli potwierdzą się zapewnienia ministra rozwoju regionalnego Elżbiety Bieńkowskiej, specjalnie opracowane programy dla tych terenów pozwolą w przyszłorocznym rankingu zaprezentować się im na dużo wyższej pozycji – dodaje „Puls Biznesu”.

 

 

Źródło: „Puls Biznesu” 9.12.2008 | 2008-12-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajemmieszkania na wynajemmieszkania do kupieniadomy na sprzedaż powiat M. Suwałkimieszkania na wynajem powiat Tarnowskimieszkania na sprzedaż gmina Tucznamieszkania na wynajem gmina Kruklankimieszkania na wynajem w Helenowiemieszkania na wynajem w Julianowiedomy na wynajem w Olszowiec-Kolonii

Deweloperzy

);