Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Sąd okręgowy bez „żyletek”

2010-02-03

Sąd okręgowy bez „żyletek”

Jeden z najważniejszych przykładów powojennego modernizmu może stracić swój charakterystyczny wygląd.

Jeden z najważniejszych przykładów powojennego modernizmu może stracić swój charakterystyczny wygląd – czytamy w „Dzienniku Polskim”. Budynek sądu okręgowego w Krakowie nazywany jest „żyletkowcem” z powodu wystających z elewacji detali.

Ten dziesięciopiętrowy biurowiec został wykonany z elementów prefabrykowanych, które swym wyglądem przypominają gigantyczne żyletki. Zaprojektowany w latach 60. ubiegłego wieku przez Marię i Jerzego Chromowskich, parę krakowskich architektów, budynek wpisał się w historię architektury – podkreśla gazeta.
 
Budynek sądu przy ul. Przy Rondzie jest najważniejszym przykładem takiej architektury w mieście. Teraz „żyletkowiec” może stracić swój oryginalny wygląd, ponieważ planowane jest ocieplenie budynku i w związku z tym charakterystyczne elementy elewacji mają zniknąć. W obronie „żyletek” wystąpili Członkowie Stowarzyszenia Przestrzeń-Ludzie-Miasto.
 

 

 

Źródło: „Dziennik Polski” 2.02.2010 | 2010-02-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianęlokale użytkowe do kupieniahale i magazyny do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Skierniewickimieszkania na sprzedaż powiat Płońskidomy na wynajem gmina Lubomialokale użytkowe na wynajem gmina Rakszawadomy na sprzedaż w Miłkowiedomy na wynajem w Mołtowodomy na wynajem w Szarlotka

Deweloperzy

);