Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rząd pracuje nad zmianami ustaw

2008-02-27

Rząd pracuje nad zmianami ustaw

Wśród rządowych projektów, nad którymi trwają prace, są ustawa o koncesjach na roboty budowlane i usługi oraz prawo zamówień publicznych.

„Gazeta Prawna” wymienia rządowe projekty ustaw, nad którymi trwają prace. Są wśród nich również te dotyczące nieruchomości. W Ministerstwie Infrastruktury kończą się prace nad projektem ustawy o koncesjach na roboty budowlane oraz usługi. Zgodnie z nim, koncesjonariusz w zamian za swój udział (np. zaprojektowanie i zbudowanie parkingu lub stadionu) otrzyma wynagrodzenie w formie prawa do eksploatacji zbudowanego obiektu lub też prawo do eksploatacji wraz z zapłatą za część wykonanych robót. Dotąd podmioty publiczne wielokrotnie wykorzystywały instytucję koncesji na roboty budowlane z prawa zamówień publicznych do współpracy z przedsiębiorcami. Nie mogły jednak realizować koncesji na usługi – czytamy.

Prawo zamówień publicznych ma zaś usprawnić procedury przetargowe. Ułatwione będzie poprawianie omyłek rachunkowych w obliczaniu ceny – informuje dziennik. Zamiast zamkniętego katalogu sposobów poprawiania omyłek rachunkowych, zamawiający będzie miał ogólne uprawnienie do poprawiania oczywistych omyłek w obliczeniu ceny. Wykonawcy, którzy organizują zmowy przetargowe przez celowe nieuzupełnianie dokumentów, utracą wadium, czyli kwotę zabezpieczającą spełnienie warunków umowy. Przedsiębiorcy będą mogli samodzielnie, a nie jak obecnie – tylko na wniosek zamawiającego, przedłużać termin związania ofertą. Zmiany czekają też licytację elektroniczną. Będzie ją można stosować nie tylko do dostaw i usług (jak obecnie), ale też do robót budowlanych. Wykonawcy w licytacji będą mogli składać oferty w postaci elektronicznej bez wymaganego obecnie bezpiecznego podpisu elektronicznego. Projekt ma trafić do Komitetu Stałego Rady Ministrów 28 lutego.

Źródło: „Gazeta Prawna” 27.02.2008 | 2008-02-27

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania do kupieniakamienice na wynajemkamienice na zamianęmieszkania na wynajem powiat M. Rzeszówdomy na sprzedaż powiat M. Włocławekdomy na wynajem gmina Maszewodomy na sprzedaż gmina Kołodomy na wynajem w Tkaczewdomy na sprzedaż w Medynachdomy na sprzedaż w Łąkoć

Deweloperzy

);