Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rząd o zabużanach i współpracy terytorialnej

2008-07-02

Rząd o zabużanach i współpracy terytorialnej

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o realizacji prawa do rekompensaty z tytułu pozostawienia nieruchomości poza obecnymi granicami Polski.

Na wczorajszym posiedzeniu rząd przyjął m.in. projekt nowelizacji ustawy o realizacji prawa do rekompensaty z tytułu pozostawienia nieruchomości poza obecnymi granicami Polski – informuje „Rzeczpospolita”. Określa on jednoznacznie, że to wojewoda będzie organem administracji publicznej upoważnionym do weryfikowania zaświadczeń oraz decyzji w sprawie mienia zabużańskiego. Będzie zatem m.in. wznawiał postępowania, na mocy których zabużanie mogą uzyskać rekompensaty. Jak czytamy dalej, projekt zakłada, że do tego rodzaju postępowań będą stosowane przepisy kodeksu postępowania administracyjnego.

Rząd przyjął też projekt ustawy o europejskim ugrupowaniu współpracy terytorialnej. Przepisy te mają umożliwić tworzenie i funkcjonowanie w Polsce nowej instytucji – Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej (EUWT). Jest to organizacja ponadnarodowa mająca wspierać współpracę terytorialną w Unii Europejskiej – przypomina gazeta.

Źródło: „Rzeczpospolita” 2.07.2008 | 2008-07-02

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na zamianęhale i magazyny do kupieniahale i magazyny na sprzedażdomy na wynajem powiat Ostrowskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Rybnickimieszkania na wynajem gmina Izbica Kujawskamieszkania na wynajem gmina Osiek Małydomy na sprzedaż w Nałęczowiedomy na sprzedaż w Mleczówcedomy na wynajem w Zabiele

Deweloperzy

);