Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ruszyła rozbiórka Czarnego Kota w Warszawie

Anna Kozioł | 2019-12-02

Ruszyła rozbiórka Czarnego Kota w Warszawie
Najsłynniejsza samowola budowlana w Polsce Czarny Kot wreszcie do rozbiórki, źródło: Wikipedia

Rozpoczęto rozbiórkę najsłynniejszej samowoli budowlanej w Polsce.

Warszawski hotel #Czarny Kot zostanie rozebrany, po trwającej ponad 10 lat batalii władz miasta z właścicielami nieruchomości. W poniedziałek 2 grudnia br. wiceprezydent warszawy Michał Olszewski poinformował na FB o zawarciu umowy, zgodnie z którą właśnie rozpoczyna się rozbiórka nielegalnej inwestycji. 

Wykonawca prac już wszedł na teren nieruchomości, gdzie trwają przygotowania przed rozpoczęciem właściwych działań majacych na celu usunięcie obiektu. Likwidacja ma trwać ok. 60 dni i obejmie jedynie zburzenie nadbudówki powyżej pierwszego piętra. Jak informuje tvn24, prace wyceniono na 1,4 mln zł.

Warszawski hotel Czarny Kot powstał w latach 80., w sąsiedztwie Ronda Radosława. Początkowo był to budynek parterowy, który następnie został rozbudowany o kolejne kondygnacje. Były one dobudowywane bez wymaganych pozwoleń budowlanych i w bardzo kontrowersyjnym stylu – z licznymi wieżyczkami, wykuszami i dachami, przez co budynek zyskał niechlubne miano „architektonicznego gargamela”.

Miasto ze względu na samowolę budowlaną odmówiło przedłużenia dzierżawy działki, która wygasła w 2009 r. Od 2010 r. trwał spór między lokalnymi władzami, które chciały odzyskać działkę a właścicielami starającymi się o legalizację bezprawnej rozbudowy. Ostatecznie Naczelny Sąd Administracyjny nakazał rozbiórkę samowoli budowlanej.

Źródło: tvn24 | 2019-12-02

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.7

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny do kupieniainne nieruchomości do kupieniadomy na sprzedażmieszkania na sprzedaż powiat Człuchowskidomy na sprzedaż powiat Wołomińskilokale użytkowe na wynajem gmina Chełmżadomy na sprzedaż gmina Krzeszowicedomy na sprzedaż w Stołupiankadomy na wynajem w Rudzie Godowskiejmieszkania na wynajem w Józefowie

Deweloperzy

);