Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rusza budowa wrocławskiego osiedla w ramach programu Mieszkanie Plus

Anna Sadkowska-Rojek | 2021-07-10

Rusza budowa wrocławskiego osiedla w ramach programu Mieszkanie Plus
Pierwsze wrocławskie osiedla w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus, źródło: PFR Nieruchomości

Wystartowała budowa pierwszego wrocławskiego osiedla w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Mieszkania mają być gotowe pod koniec 2023 r.

We Wrocławiu, w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego, powstanie nowe osiedle. Za inwestycję odpowiada PFR Nieruchomości S.A. W środę 30 czerwca br. zawarto umowę z firmą PORR, która została generalnym wykonawcą wrocławskiej inwestycji. Przygotowanie projektu architektonicznego powierzono natomiast krakowskiej pracowni B2 Studio.

Z ogromną satysfakcją podejmujemy się realizacji osiedla przy ul Kolejowej we Wrocławiu. Pierwsze prace ruszą już w lipcu tego roku, aby całość zakończyć w czwartym kwartale 2023 roku. Będziemy budować w miejscu, które ma silny historyczny kontekst, a naszym wyzwaniem będzie sprawne wykonanie komplementarnej funkcjonalnie przestrzeni łączącej kompleks mieszkaniowy z zabytkami. Liczymy, że najbliższe półtora roku pozwoli nam zbudować partnerskie relacje oraz zaprezentować wysoką jakość naszych realizacji. PORR S.A. ma w swoim portfolio wiele przedsięwzięć kubaturowych zakończonych z sukcesem. Jestem przekonany, że nasze wieloletnie doświadczenie będzie w pełni wykorzystane w trakcie budowy osiedla we Wrocławiu – podkreślił Dariusz Wietrzyński, członek zarządu PORR S. A.

Prace budowlane przy ul. Kolejowej mają ruszyć już w tym miesiącu. Nowe osiedle powstanie w atrakcyjnej lokalizacji, niespełna 1,5 km od Rynku Głównego Starego Miasta. W ramach ośmiu pięcio- i siedmiokondygnacyjnych budynków powstanie 469 mieszkań, wśród których do dyspozycji mieszkańców najwięcej będzie lokali dwu- i trzypokojowe. Ponadto, na parterze trzech budynków zlokalizowano cztery lokale usługowe oraz przewidziano przestrzeń, którą można zaadaptować na potrzeby przedszkola. Projekt zakłada także stworzenie ponad 500 miejsc parkingowych, z czego blisko 450 znajdzie się w garażach podziemnych.

Niespełna dwa tygodnie temu rozpoczynaliśmy inwestycję w innej dolnośląskiej lokalizacji – w Zgorzelcu. Dziś, niemal w tym samym składzie podpisujemy umowę z generalnym wykonawcą na wybudowanie osiedla w prestiżowej wrocławskiej lokalizacji. Tak stabilny i doświadczony partner biznesowy to gwarancja dobrej jakości, a na tym szczególnie nam zależy, bo naszymi inwestycjami zarządzamy przez 30 lat – zaznaczył Wojciech Caruk, prezes PFR Nieruchomości S.A.

Osiedle przy ul. Kolejowej to niejedyna taka inwestycja w stolicy Dolnego Śląska. W przygotowaniu jest już bowiem projekt osiedla w północnej części miasta, w rejonie ulic Zatorskiej i Odolanowskiej – w planach jest aż 1300 mieszkań, jednak inwestycja ma być realizowana etapowo. Pierwszy z nich obejmie 400 mieszkań. Ponadto, w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego realizowanej przez PFR na Dolnym Śląsku, w Wałbrzychu powstało 215 mieszkań, zamieszkanych już od dwóch lat. Natomiast w Oławie przy ul. Paderewskiego trwa budowa 144 mieszkań. Kolejna inwestycja ruszyła też w Zgorzelcu, gdzie przy ul. Lubańskiej powstaje 221 mieszkań. 

Źródło: KRN.pl | 2021-07-10

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże do kupieniadziałki na sprzedażmieszkania na zamianędomy na wynajem powiat Gdańskilokale użytkowe na wynajem powiat Ostrowskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Garbatka-Letniskomieszkania na wynajem gmina Nadarzyndomy na sprzedaż w Suchcicachdomy na sprzedaż w Gorzewiemieszkania na sprzedaż w Kamionce

Deweloperzy

);