Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

W Krakowie wystartuje nabór do 481 mieszkań z programu rządowego

Anna Sadkowska-Rojek | 2021-05-06

W Krakowie wystartuje nabór do 481 mieszkań z programu rządowego
Osiedle powstaje przy ulicy Anny Szwed-Śniadowskiej. Dostarczy 481 mieszkań w ramach ośmiu budynków.

Start rekrutacji 31 maja. Nabór w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego będzie dwuetapowy. Wnioski będą przyjmowane do 20 czerwca.

Rekrutacja w pierwszym etapie ma polegać na przyznaniu punktów za spełnianie kryteriów społecznych. Następnie wnioskujący będą zobowiązani do dostarczenia – w ciągu 60 dni od daty złożenia wniosku – niezbędnych dokumentów, przy pomocy których potwierdzą oni zadeklarowane informacje, jak np. oświadczenie o rozliczaniu się z podatku dochodowego w Krakowie bądź oświadczenie o posiadaniu książeczki mieszkaniowej wydanej przed 23 października 1990 r.

Drugi etap naboru będzie polegać na weryfikacji tzw. zdolności czynszowej wnioskującego. Chodzi o to, by potencjalny najemca wykazał, że będzie w stanie opłacać comiesięczny czynsz za wynajem mieszkania np. z pensji z tytuły umowy o pracę czy innych dochodów, jak np. świadczenie 500+. Oprócz tego każdy z wnioskujących zostanie sprawdzony w BIG InfoMonitor. Za drugą część naboru odpowiada spółka PFR Nieruchomości SA.

Wnioski na najem mieszkania można składać na stronie internetowej www.krakow.mdr.pl do 20 czerwca. 

 

Można uzyskać dodatkowe punkty

Rada Miasta Krakowa w drodze uchwały ustaliła również kryteria pierwszeństwa, jakie będą obowiązywać w trakcje rekrutacji. Dodatkowe punkty będą przysługiwać m.in. rodzinom z dziećmi, osobom poniżej 35 roku życia, osoby niepełnosprawne, seniorzy, posiadacze książeczek mieszkaniowych, a także absolwenci wyższych uczelni, którzy rozliczają się z podatku dochodowego w Krakowie.

Cena zakupu metra kwadratowego mieszkania w Krakowie jest bardzo wysoka, a to oznacza, że wiele osób oraz rodzin nie może pozwolić sobie na własne mieszkanie. Nasza oferta skierowana jest właśnie do nich. Proponujemy długoterminowy, stabilny najem instytucjonalny bez konieczności zaciągania ogromnego, wieloletniego zobowiązania finansowego. Nie trzeba posiadać zdolności kredytowej, wkładu własnego ani środków na wykończenie lokalu – zapowiada Krystyna Wąchała-Malik, członek zarządu PFR Nieruchomości S.A.

 

Mieszkania przede wszystkim z myślą o rodzinach

Osiedle powstaje przy ulicy Anny Szwed-Śniadowskiej. Dostarczy 481 mieszkań w ramach ośmiu budynków. Każdy z nich będzie liczył cztery kondygnacje naziemne oraz jedną podziemną, przewidzianą na garaże i komórki lokatorskie. Mieszkania zostaną oddane najemcom wykończone w standardzie podstawowym – oznacza to, że wystarczy zamontować kuchnię i wyposażyć lokal w meble by móc się wprowadzić i komfortowo mieszkać. Ponad 90 proc. mieszkań to lokale dwu- i trzypokojowe, idealne dla rodzin z dziećmi.

Średnia stawka czynszu ma wynosić 28,85 zł za mkw. Takie stawki są możliwe dzięki dopłatom do czynszu w ramach programu „Mieszkanie na Start”. Zgodnie z szacunkowymi wyliczeniami dopłata dla czteroosobowej rodziny może wynieść nawet 530 zł.

W ostatnich latach Gmina Miejska Kraków poczyniła duże nakłady na zwiększenie zasobu mieszkaniowego poprzez realizację nowych inwestycji mieszkaniowych. Z punktu widzenia samorządu to bardzo ważne, aby potrzeby mieszkaniowe były zaspokajane na bieżąco. Miasto analizuje także możliwości przyjęcia nowych innowacyjnych rozwiązań w zakresie mieszkalnictwa, które mają się przyczynić do poprawy standardu życia mieszkańców. Realizacja programu „Mieszkanie Plus” w Krakowie będzie stanowić uzupełnienie intensywnych działań podejmowanych przez miasto w zakresie mieszkalnictwa, wypełniając lukę pomiędzy budownictwem komercyjnym i komunalnym – podkreślił Andrzej Poznański, dyrektor Wydziału Mieszkalnictwa. 

Źródło: KRN.pl | 2021-05-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciamieszkania na zamianęhale i magazyny na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat Konińskidomy na wynajem powiat Wieluńskidomy na sprzedaż gmina Żarkimieszkania na wynajem gmina Dalikówdomy na sprzedaż w Pustkowiemieszkania na sprzedaż w Redy-Osadadomy na wynajem w Sieradowicach Drugich

Deweloperzy

);