Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rumunia ratuje deweloperów

2008-12-22

Rumunia ratuje deweloperów

Rumuński rząd zdecydował, że od 15 stycznia 2009 r. stawka podatku VAT na mieszkania kupowane od firm deweloperskich spadnie do 5 proc.

 Rumuński rząd zdecydował, że od 15 stycznia 2009 r. stawka podatku VAT na mieszkania kupowane od firm deweloperskich spadnie do 5 proc. – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Obecnie mieszkania w Rumunii są opodatkowane 19-procentową stawką VAT. Rząd liczy na to, że dzięki jej obniżeniu do 5 proc. rynek mieszkaniowy ożyje, co uratuje wielu deweloperów przed bankructwem – czytamy. Eksperci podkreślają, że z tego typu preferencji skorzystają tylko indywidualni klienci, którzy nie mają własnego mieszkania. Cena netto (bez VAT) kupowanego lokalu nie może przekraczać równowartości 100 tys. euro, a za tę kwotę w Bukareszcie, gdzie popyt na mieszkania jest największy, można kupić co najwyżej 55-metrowe lokum.

Jak na razie rumuńscy deweloperzy wstrzymują inwestycje w oczekiwaniu na lepsze czasy – podkreśla Gazeta. Budowane już mieszkania próbują sprzedać, oferując różnego rodzaju bonusy, które nie działają jednak na klientów spodziewających się radykalnych spadków cen nieruchomości.

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” 19.12.2008 | 2008-12-22

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na wynajemdomy na wynajeminne nieruchomości na zamianęlokale użytkowe na wynajem powiat Włodawskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Tczewskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Kawęczynmieszkania na wynajem gmina Gostynindomy na wynajem w Mączewiemieszkania na sprzedaż w Uniemyśludomy na sprzedaż w Worynach

Deweloperzy

);