Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ruch sprzedał siedzibę IPN

2012-08-22

Ruch sprzedał siedzibę IPN

14-kondygnacyjny biurowiec sprzedano spółce GHN. Kwota, za jaką zbyto wynajmowaną przez instytut nieruchomość, nie została podana.

Firma Ruch sprzedała 14-kondygnacyjny biurowiec zlokalizowany w Warszawie przy ul. Towarowej. Obiekt, w którym siedzibę ma Instytut Pamięci Narodowej, został zakupiony przez spółkę GHN. Kwota zapłacona za nieruchomość nie została podana.

Decyzja o sprzedaży nieruchomości wynikała z faktu, że nie była ona wykorzystywana przez Ruch do prowadzenia działalności operacyjnej. Poza prawem własności, nowy właściciel odziedziczy po poprzednim umowę najmu z IPN, gwarantującą m.in. kilkumiesięczny okres wypowiedzenia. Instytut obawia się, że nowy właściciel w najbliższym czasie wypowie umowę najmu, a znalezienie nowej siedziby może zająć nawet kilkanaście miesięcy.

IPN zajmuje budynek od 12 lat na podstawie porozumienia zawartego między skarbem państwa a Ruchem. Początkowo kontrakt miał charakter tymczasowy i planowano, że w zamian za budynek przy ul. Towarowej Ministerstwo Skarbu Państwa odda Ruchowi inną nieruchomość. Jednak zamiary te nie doszły do skutku.

Źródło: KRN.pl | 2012-08-22

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na zamianęhale i magazyny na sprzedażdomy na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Tomaszowskilokale użytkowe na wynajem powiat Bolesławieckimieszkania na wynajem gmina Sernikimieszkania na sprzedaż gmina Beskomieszkania na sprzedaż w Sińcudomy na sprzedaż w Wielogłowachdomy na sprzedaż w Niedzielisce

Deweloperzy

);