Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Roztrwonili milionowy majątek

2006-08-17

Roztrwonili milionowy majątek

Agencja Mienia Wojskowego straciła miliony złotych na podejrzanych transakcjach – wynika z raportu, który przedstawi dzisiaj Najwyższa Izba Kontroli. MON zapowiada poważne zmiany w agencji.

Agencja Mienia Wojskowego straciła miliony złotych na podejrzanych transakcjach – wynika z raportu, który przedstawi dzisiaj Najwyższa Izba Kontroli. MON zapowiada poważne zmiany w agencji – donosi „Rzeczpospolita”.

O podejrzanej działalności agencji "Rz" pisała w marcu ubiegłego roku. AMW wyprowadzała swój majątek, m.in. pozbywając się udziałów w dobrze prosperujących spółkach, a potem – po krótkim czasie – za pośrednictwem innych spółek kupowała je ponownie. Traciła też pieniądze na sprzedaży swojego majątku współudziałowcom z różnych spółek. Bardzo często robiła to bez przetargu. W wielu przypadkach we władzach nowych spółek zasiadały osoby związane rodzinnie lub towarzysko z pracownikami AMW, w jednym przypadku był to nawet pracownik agencji.

Po publikacjach "Rz" sprawą zajęła się NIK. Zbadała działania agencji w latach 2001 – 2005. Z raportu, który dziś przedstawi, wynika, że działając niezgodnie z prawem, AMW straciła 2,9 mln zł. Sprzecznie z prawem obracała też kwotą 50 mln zł. Według raportumechanizm, który funkcjonował w agencji, sprzyjał korupcji. Majątek AMW angażowano w przedsięwzięcia, których rentowności wcześniej nie analizowano. Izba wykryła też wiele innych nieprawidłowości, np. prowadzenie nierzetelnej księgowości i wypłaty za prace, których w rzeczywistości nie wykonano.

Źródło: Grzegorz Praczyk, „Rzeczpospolita”, 17.08.2006 | 2006-08-17

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na wynajemmieszkania na sprzedażdomy do kupieniadomy na wynajem powiat Opolskimieszkania na sprzedaż powiat Zawierciańskilokale użytkowe na wynajem gmina Kowalmieszkania na wynajem gmina Aleksandrów Kujawskimieszkania na sprzedaż w Wąglewomieszkania na sprzedaż w Sobniemieszkania na wynajem w Koninie

Deweloperzy

);