Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Roszczenia do warszawskich nieruchomości

2008-06-25

Roszczenia do warszawskich nieruchomości

O swój majątek upominają się właściciele Pałacu Biskupów Krakowskich, hotelu Polonia, wartej miliony działki naprzeciwko Sejmu i terenów kilku ambasad. Na liście do zwrotu jest 17 tys. nieruchomości, a roszczeń przybywa.

O swój majątek upominają się właściciele Pałacu Biskupów Krakowskich, hotelu Polonia, wartej miliony działki naprzeciwko Sejmu i terenów kilku ambasad. Na liście do zwrotu jest 17 tys. nieruchomości, a roszczeń przybywa – donosi „Życie Warszawy”.

Na zwrot czekają też m.in. kamienice na Rynku Starego Miasta, część budynków Uniwersytetu Warszawskiego, hotele Polonia i Metropol, 10 hektarów w rejonie Stadionu Narodowego. Miato w tym roku zwróciło 160 działek. Należy dodać, że tak samo przy rozpatrywaniu wniosków są traktowane grunty z pałacami, jak i małe działki. Jak czytamy dalej, w stolicy panuje bałagan, gdyż czasami były właściciel przypomina sobie o utraconej nieruchomości dopiero wtedy, gdy miasto chce ją sprzedać, np. tak działo się z działką przy ulicy Okopowej.

Coraz częściej pośrednicy dzwonią do właścicieli działek w celu odkupienia praw. Handel nieruchomościami jest legalny i trwa od wydania dekretu Bieruta – przypominają prawnicy. Według ustawy reprywatyzacyjnej, która jesienią ma trafić do sejmu, 100 proc. odszkodowania dostaną ci, którzy złożyli tzw. wnioski dekretowe. Pozostali – jeśli potrafią udokumentować roszczenie – dostaną od 15 do 20 proc.

Źródło: „Życie Warszawy” 23.06.2008 | 2008-06-25

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianędziałki na sprzedażlokale użytkowe na wynajemmieszkania na wynajem powiat Nowotarskimieszkania na sprzedaż powiat Wadowickidomy na sprzedaż gmina Łowiczlokale użytkowe na wynajem gmina Łąckodomy na wynajem w Babiniedomy na wynajem w Grazymachmieszkania na wynajem w Kazimierzowie

Deweloperzy

);