Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rośnie zainteresowanie zawodem pośrednika

2008-12-11

Rośnie zainteresowanie zawodem pośrednika

Praca z klientem w terenie, brak normowanego czasu pracy oraz wysokie zarobki powodują, że rośnie zainteresowanie zawodem pośrednika w obrocie nieruchomościami.

 

Praca z klientem w terenie, brak normowanego czasu pracy oraz wysokie zarobki powodują, że rośnie zainteresowanie zawodem pośrednika w obrocie nieruchomościami – zauważa „Gazeta Prawna”.
 
W Polsce jest ponad 10 tys. zawodowych pośredników nieruchomości. Obecnie osoba chcąca wykonywać ten zawód musi posiadać licencję. Ustawa o gospodarce nieruchomościami określa kwalifikacje i obowiązki pośrednika – przypomina dziennik. Zgodnie z nią, kandydat do tego zawodu obowiązkowo musi posiadać wyższe wykształcenie, a także ukończyć studia podyplomowe w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Dodatkowo osoba ubiegająca się o taką licencję zawodową nie może być karana, musi posiadać pełną zdolność do czynności prawnych i odbyć praktykę zawodową w zakresie pośrednictwa. Jak czytamy dalej, ustawa narzuca także obowiązek ustawicznego kształcenia i posiadanie aktualnego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone w związku z prowadzoną działalnością.
 

 

Eksperci zwracają uwagę, że na wzrost liczby osób mających prawo do wykonywania tego zawodu miała istotny wpływ zmiana przepisów. Od 1 stycznia 2008 r. nie ma już egzaminów państwowych, które uchodziły za bardzo trudne. Zdawało je tylko kilka procent przystępujących do nich kandydatów – dodaje „Gazeta Prawna”.

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 11.12.2008 | 2008-12-11

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na wynajemhale i magazyny na wynajemdomy do kupieniadomy na sprzedaż powiat Międzyrzeckilokale użytkowe na sprzedaż powiat Czarnkowsko-Trzcianeckilokale użytkowe na wynajem gmina Osiecznicalokale użytkowe na sprzedaż gmina Stolnodomy na sprzedaż w Piaskachmieszkania na sprzedaż w Goliszewiemieszkania na sprzedaż w Odrzywole

Deweloperzy

);