Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rolne eldorado

2010-12-13

Rolne eldorado

Coraz więcej osób dostrzega korzyści w inwestowaniu w grunty rolne. Udogodnienia podatkowe mają tutaj decydujące znaczenie.

Coraz więcej osób dostrzega korzyści w inwestowaniu w grunty rolne. Udogodnienia podatkowe mają tutaj decydujące znaczenie. Jak podaje firma Emmerson, trudna sytuacja będące efektem kryzysu w 2008 roku odbiła się echem na rynku nieruchomości, wyraźnie ograniczając możliwości lokowania kapitału.

Możliwości, jakie niosą ze sobą programy dotacji unijnych, stały się powodem tego, że oczy deweloperów oraz inwestorów indywidualnych zwrócone zostały na grunty rolne. Wzrastające systematycznie od 2004 roku ceny areału rolnego nie zrażają jednak wszystkich, którzy dostrzegają swoją szansę na wejście w posiadanie atrakcyjnego terenu.

Nieskomplikowane regulacje w prawie sprawiają, że coraz większa liczba indywidualnych inwestorów podejmuje decyzję o wykorzystaniu udogodnień podatkowych, jakie obejmują każdego, kto zdecyduje się na zakup gruntów rolnych. Na największe zyski inwestorzy mogą liczyć w przypadku gruntów posiadających najniższą klasę gleb, jako że gminy w takich wypadkach chętniej podejmują decyzje o przemianowaniu danej działki z rolnej na budowlaną. W pozostałych wypadkach dany teren może przynieść zyski z tytułu zalesienia lub - jeśli jego gleby należą do wysokiej klasy - z działalności rolnej popartej unijnymi dopłatami.

Źródło: KRN.pl | 2010-12-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy poszukiwane do wynajęciagaraże na sprzedażinne nieruchomości poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajem powiat Brzeskimieszkania na wynajem powiat M. Ruda Śląskalokale użytkowe na sprzedaż gmina Wojciechówdomy na sprzedaż gmina Parczewdomy na wynajem w Czyżowiemieszkania na wynajem w Marcinkowicachdomy na wynajem w Janiszowicach

Deweloperzy

);