Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rewitalizacja zwiększa zasób mieszkaniowy

Magdalena Hojniak | 2019-08-07

Rewitalizacja zwiększa zasób mieszkaniowy
Podczas rewitalizacji znaleziono gazetę z końca XIX w.

Po remoncie kamienic przeprowadzonym w ramach programu rewitalizacji Dolnego Miasta w Gdańsku powstało 30 mieszkań.

W Gdańsku wyremontowano kamienice przy ul. Chłodnej. Budynki pochodziły z końca XIX w. i dotychczas były wykorzystywane do najmu czynszowego dla niezamożnych osób. Po przeprowadzonych w nich pracach rewitalizacyjnych do użytkowania oddano 30 niezależnych mieszkań – kiedyś mieszczące się w nich lokale nie były tak funkcjonalne, ponieważ łazienki i kuchnie były wspólne. Aktualnie udostępnione powierzchnie mieszkaniowe liczą od 30 do 100 mkw. Pierwsi lokatorzy otrzymali do nich klucze 6 sierpnia br.

Od czasów swojej świetności nieruchomości w znacznym stopniu uległy zniszczeniu. Prace remontowe pochłonęły 12 mln zł, a część środków (1 mln zł) pochodziła z programu KAWKA dla Pomorza. Miasto przeprowadziło rewitalizację w związku z prowadzonym przez siebie programem rewitalizacyjnym na terenie Dolnego Miasta.

W trakcie prac, którym towarzyszył również konserwator zabytków Elżbieta Dembek, znaleziono wmurowaną w ścianę gazetę Danziger Neueste Nachrichten, największy gdański dziennik wydawany w latach 1894-1944.

Taki był kiedyś zwyczaj, że zostawiało się ślady po danej pracy, które zawierały historyczne dane. Dzisiaj też takie czynności są podejmowane, chodzi o informowanie przyszłości o teraźniejszości – wyjaśnia Elżbieta Dembek.  

Źródło: KRN.pl | 2019-08-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


1

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajemlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciahale i magazyny na wynajemmieszkania na wynajem powiat M. Elblągdomy na wynajem powiat M. Legnicalokale użytkowe na wynajem gmina Andrychówlokale użytkowe na wynajem gmina Ostrów Lubelskimieszkania na sprzedaż w Grodkowicachdomy na sprzedaż w Brzezinachmieszkania na wynajem w Drzymałowie

Deweloperzy

);