Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rewitalizacja zwiększa zasób mieszkaniowy

Magdalena Hojniak | 2019-08-07

Rewitalizacja zwiększa zasób mieszkaniowy
Podczas rewitalizacji znaleziono gazetę z końca XIX w.

Po remoncie kamienic przeprowadzonym w ramach programu rewitalizacji Dolnego Miasta w Gdańsku powstało 30 mieszkań.

W Gdańsku wyremontowano kamienice przy ul. Chłodnej. Budynki pochodziły z końca XIX w. i dotychczas były wykorzystywane do najmu czynszowego dla niezamożnych osób. Po przeprowadzonych w nich pracach rewitalizacyjnych do użytkowania oddano 30 niezależnych mieszkań – kiedyś mieszczące się w nich lokale nie były tak funkcjonalne, ponieważ łazienki i kuchnie były wspólne. Aktualnie udostępnione powierzchnie mieszkaniowe liczą od 30 do 100 mkw. Pierwsi lokatorzy otrzymali do nich klucze 6 sierpnia br.

Od czasów swojej świetności nieruchomości w znacznym stopniu uległy zniszczeniu. Prace remontowe pochłonęły 12 mln zł, a część środków (1 mln zł) pochodziła z programu KAWKA dla Pomorza. Miasto przeprowadziło rewitalizację w związku z prowadzonym przez siebie programem rewitalizacyjnym na terenie Dolnego Miasta.

W trakcie prac, którym towarzyszył również konserwator zabytków Elżbieta Dembek, znaleziono wmurowaną w ścianę gazetę Danziger Neueste Nachrichten, największy gdański dziennik wydawany w latach 1894-1944.

Taki był kiedyś zwyczaj, że zostawiało się ślady po danej pracy, które zawierały historyczne dane. Dzisiaj też takie czynności są podejmowane, chodzi o informowanie przyszłości o teraźniejszości – wyjaśnia Elżbieta Dembek.  

Źródło: KRN.pl | 2019-08-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


1

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na wynajemmieszkania na zamianędziałki do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat Łęczyckidomy na sprzedaż powiat M. Lesznodomy na sprzedaż gmina Stawiskilokale użytkowe na wynajem gmina Sławnodomy na sprzedaż w Zazdrośćdomy na sprzedaż w Nasławicachmieszkania na sprzedaż w Kolonii

Deweloperzy

);