Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Remont gmachu Instytutu Filologii Romańskiej

2009-10-01

Remont gmachu Instytutu Filologii Romańskiej

Remontowany gmach Instytutu Filologii Romańskiej przy pl. Nankiera będzie miał aż dwanaście okien, przez które nie zajrzymy do wnętrza. To dlatego, że zamiast szyb i framug do ich wykonania robotnicy użyli jedynie... farb i pędzla. To tzw. okna iluzoryczne.

Remontowany gmach Instytutu Filologii Romańskiej przy pl. Nankiera będzie miał aż dwanaście okien, przez które nie zajrzymy do wnętrza – donosi „Gazeta Wrocławska”. To dlatego, że zamiast szyb i framug do ich wykonania robotnicy użyli jedynie... farb i pędzla. To tzw. okna iluzoryczne.

Autor projektu renowacji budynku Stefan Zalewski informuje, że w miejscach, gdzie z różnych powodów nie można wstawić prawdziwych okien, maluje się „sztuczne okna”. W ten sposób przywraca się pierwotny wygląd budynku – czytamy dalej.

Iluzoryczne okna sięgają tradycją do baroku. Ulubionym chwytem malarzy było wówczas zlewanie obrazu z architekturą, tak, by widz nie miał pojęcia, co jest elementem budynku, a co jedynie malunkiem. Dziś zabieg ten stosowany jest głównie ze względów technicznych, kiedy prawdziwe okno musi zostać usunięte. Jak mówi plastyk miejski, Beata Urbanowicz, jest to dobry sposób na upiększenie pustych ścian.

 

Źródło: „Gazeta Wrocławska” 22.09.2009 | 2009-10-01

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny do kupieniainne nieruchomości do kupieniadziałki na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Nidzickidomy na sprzedaż powiat Kolbudymieszkania na sprzedaż gmina Szelkówdomy na sprzedaż gmina Wyszogródmieszkania na sprzedaż w Burkatachmieszkania na sprzedaż w Manachdomy na wynajem w Mozolicach Dużych

Deweloperzy

);