Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Relokacje konsekwencją pandemii? Praca zdalna daje nowe możliwości

Anna Panikowska-Filipek | 2021-11-08

Relokacje konsekwencją pandemii? Praca zdalna daje nowe możliwości
Wg danych Michael Page, od początku pandemii na przeprowadzkę zdecydowało się 15 proc. ankietowanych

Coraz więcej osób myśli o zmianie miejsca zamieszkania. Rosnącą popularnością cieszą się domy oraz działki blisko natury.

Chętnie kupujemy nieruchomości poza miastem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę Michael Page, od początku pandemii na przeprowadzkę zdecydowało się 15 proc. ankietowanych. Powodem zmiany miejsca zamieszkania były kwestie zarobkowe. Podobne plany na najbliższy rok ma prawie 20 proc. badanych. Za główne czynniki podają chęć zmiany nieruchomości na większą, posiadającą ogród itp., oraz chęć mieszkania w spokojniejszym miejscu. Część osób przyznaje również, że powodem przeprowadzki są zbyt wysokie koszty utrzymania. Duży wpływ na te decyzje ma praca zdalna. Ludzie przestali być uzależnieniu od miejsca wykonywania obowiązków, mogą więc bez przeszkód zmienić adres.

– Istotnym elementem wpływu pracy zdalnej na rynek nieruchomości jest bardzo duży popyt na działki budowlane. Polacy rozglądają się za nowymi terenami w poszukiwaniu miejsca dla siebie, w którym będą mogli wypoczywać z dala od szumów aglomeracji miejskiej – ocenia Marlena Szafron-Lejman, reprezentująca firmę Michael Page. – Wzmożone zainteresowanie klientów przekłada się na rosnące ceny gruntów budowlanych, niemniej nie zniechęca to osób zdecydowanych na zmianę trybu życia, możliwej dzięki elastycznemu podejściu do trybu pracy – dodaje.


Potwierdzają to dane. Serwis OtoDom w maju 2021 b.r. zanotował o 42 proc. większy ruch w kategorii domy, niż w analogicznym okresie 2020 r. Znacznie większym zainteresowaniem cieszą się także działki budowlane. W porównaniu z 2019 r. jest to aż 80 proc. wzrost.
Wynajem nieruchomości w dużych aglomeracjach znów popularny

Jeśli natomiast chodzi o wynajem nieruchomości, trend jest odwrotny. Osoby decydujące się na wynajem, zazwyczaj wybierają duże, dobrze rozwinięte ośrodki, dające lepsze perspektywy rozwoju.

Młodzi ludzie nie chcą ograniczać się długoterminowymi zobowiązaniami, chętnie podróżują i podejmują pracę poza miejscem zamieszkania, dzięki czemu popyt na długoterminowy wynajem nieruchomości sukcesywnie wzrasta – dodaje Marlena Szafron-Lejman.  

Źródło: KRN.pl | 2021-11-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciadziałki na wynajemgaraże do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Radomszczańskimieszkania na wynajem powiat Suwalskilokale użytkowe na wynajem gmina Milówkalokale użytkowe na wynajem gmina Radomskomieszkania na wynajem w Sędzinachdomy na wynajem w Jasiewiemieszkania na wynajem w Dublinach

Deweloperzy

);