Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


prezenter inwestycji Prezenter inwestycji

Faktoria Młyn: miejsce, gdzie przeszłość łączy się z przyszłością.

Kraków, Bieńczyce, ul. Kocmyrzowska

2024-02-14

Faktoria Młyn: miejsce, gdzie przeszłość łączy się z przyszłością.


Zatrzymaj się na chwilę i otocz się ciszą. Przenieś się do Faktorii Młyn, miejsca gdzie przeszłość splata się z przyszłością. Faktoria Młyn to kompleks 62 apartamentów, położony w malowniczym zakątku nowohuckich Bieńczyc, nad brzegami rzek Dłubni i Młynówki. Otwarte po rewitalizacji, historyczne budynki fabryczne zachowują swój unikalny charakter, a to wszystko w otoczoniu malowniczej przyrody.

Wśród szelestu drzew i szumu wody, czas płynie spokojniej. To wyspa ciszy blisko centrum Krakowa, gdzie każdy zakątek opowiada swoją niezwykłą historię.

Faktoria Młyn to miejsce, gdzie tradycja spotyka nowoczesność -wysoki komin, ceglane budynki, a zarazem innowacyjne rozwiązania i zaawansowane technologie.

Historia młyna i jego okolicznych terenów sięga daleko wstecz. Już w latach 1470-80 istniała tu sztuczna młynówka, o czym wspomina Jan Długosz w Liber Beneficiorum. W 1830 roku powstał tartak z napędem wodnym, a w 1867 roku młyn przeszedł w ręce żydowskiej spółki Wasserberga i Fogelstraucha. Pomimo wydarzeń I wojny światowej, młyn kontynuował działalność, mimo że wieś została ewakuowana. Po wojnie został odbudowany, a w 1924 roku został ponownie uruchomiony przez Władysława Lelito i Stanisława Ptaka. W latach 30. XX wieku młyn osiągnął nowoczesny poziom, dzięki inwestycjom Władysława Lelito. Podczas II wojny światowej udzielał on pomocy mieszkańcom, a po jego śmierci młynem zajęła się jego żona. W 1960 roku Polskie Zakłady Zbożowe przeprowadziły remont generalny budynków, dostosowując je do większej produkcji.

Dziedzictwo przeszłości ożywa tu na nowo. Faktoria Młyn zachowuje ducha oryginalnej architektury i odtwarza historię tego miejsca. Inwestycja oferuje unikalne sąsiedztwo dwóch rzek, pobliskiego stawu, starodrzewu i rodzin łabędzi. To jak zaczarowany ogród, który znajduje się w sercu Krakowa, zapraszając do stałego zamieszkania.

Deweloper od lat specjalizuje się w rewitalizacji prestiżowych kamienic i zabytkowych nieruchomości w dużych miastach. Jego projekty są nie tylko odbudową budynków, ale także ożywieniem miejsc, które kiedyś stanowiły serce społeczności.

Doświadczenie j firmy obejmuje już wiele udanych rewitalizacji zabytkowych nieruchomości w całej Polsce, takich jak Rakowicka 14 w Krakowie, Kościuszki 61 w Sopocie, Kołłątaja 23 we Wrocławiu, Sosnowa 2 na Helu czy Przędzalniana 71 w Łodzi.

Oferty z tej inwestycji

Powierzchnia Cena Pokoje Piętro Numer ogłoszenia

Źródło: KRN.pl | 2024-02-14

Skontaktuj się z ogłoszeniodawcą

Prześlij mi kopię e-maila

Powiadamiaj mnie o podobnych ofertach

Wyrażam zgodę na otrzymywanie elektronicznego biuletynu KRN.pl. oraz na przetwarzanie moich danych osobowych ( regulamin ) w celach marketingowych przez KRN media sp. z o.o.i spółki powiązane oraz partnerów handlowych.

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice do kupieniagaraże na wynajemmieszkania poszukiwane do wynajęciadomy na wynajem powiat Świebodzińskidomy na wynajem powiat Strzyżowskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Dłutówlokale użytkowe na sprzedaż gmina Pszczółkidomy na wynajem w Cmolasiemieszkania na wynajem w Golemkachdomy na sprzedaż w Próchenkach

Deweloperzy

);